Aj keď to niekedy nechceme, jednoducho sa so svojím priateľom pohádame. Čo je však horšie, namiesto toho, aby sme sa snažili problém naozaj vyriešiť, dopúšťame sa dookola tých istých chýb, ktoré celú situáciu ešte viac zhoršia.

Ak chceš vašu najbližšiu hádku rýchlo urovnať, nerob jednu (alebo rovno všetky naraz) z týchto 8 chýb.

Odídeš skôr, ako to vyriešite

Ste uprostred hádky a ty sa zdvihneš a odídeš do vedľajšej izby alebo nebodaj preč z domu? S týmto by si mala ihneď prestať. Zabudni na dramatické odchody a radšej sa snažte to rýchlo urovnať. Ak hádku nevyriešite, problémy sa na seba začnú nabaľovať a môže to mať oveľa horšie dôsledky.

Nepočúvaš ho

Stále si hovoríš len to svoje a odmietaš ho počúvať? Pri hádke je dôležité, aby si obidve strany povedali svoje a to bez toho, aby ich ten druhý prerušoval. Ak si ty spustila desaťminútový monológ, mala by si počúvať aj to, čo chce k danej veci povedať tvoj frajer.

Začneš plakať

Niekedy sa slzám vyhnúť nevieme, no ak ich využívaš ako svoju zbraň, prestaň s tým. Keď ťa uvidí plakať, príde mu to ľúto a ukončíte to skôr, než by ste došli k nejakému riešeniu. Plač často používajú ženy, ktoré urobili chybu a nechcú si ju priznať. Takto sa im to jednoducho prepečie, no nie je to správne.

Slová si predstavuješ len v hlave

Koľké z nás majú v hlave pripravený celý monológ, no často ostáva len v hlave a nedokážeš povedať nič z toho. Potom si len predstavuješ, ako by to mohlo dopadnúť, ak by si niečo naozaj povedala. Komunikácia je počas hádky dôležitá, nenechávaj si svoje názory a pocity pre seba.

Svoju vinu zvaľuješ na niekoho iného

Ak si urobila chybu, mala by si si ju vedieť priznať. Samozrejme, je jednoduchšie zvaliť ju na niekoho iného, predovšetkým na priateľa, ktorý je hneď po ruke. Ak nevieš robiť kompromisy, tak takýto vzťah ti veľmi dlho nevydrží.

Hádate sa o viacerých veciach naraz

Začnete sa hádať o jednej veci, no zrazu začneš vyťahovať aj to, čo sa stalo pred rokom? Ak sa už hádate, venujte sa len jednej téme. Ak od nej odbočíte, je dosť pravdepodobné, že sa k nej už nevrátite a napokon aj tak nič nevyriešite.

Tichá domácnosť

Ak počas hádky alebo po nej zavedieš tichú domácnosť, je to ešte horšie, ako keby si sa rozzúrila a svoje emócie dostala zo seba von. Muži neznášajú, keď sme ticho a nedokážeme povedať, čo nás naozaj trápi. Ak máte nejaký problém, vyriešte ho normálne, pretože tichou domácnosťou nič nedocieliš.

Hádka cez mobil

Ak už sa musíte pohádať, vždy to urobte osobne. Nikdy sa nehádajte cez správy alebo počas telefonovania. Stačí nejaké zlé slovo, ktoré si zle vysvetlíte, a celý problém sa môže znásobiť. Pri hádke si musíš všímať aj mimiku a gestá, ktoré ti prezradia viac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.