Instagram/bryanadamc

Čo je tajomstvom fungujúceho vzťahu? Okrem lásky je to aj dôvera, rešpekt či komunikácia, čo už, ak si našou pravidelnou čitateľkou, dobre vieš. Okrem základných hodnôt by však partneri mali mať zhodu aj v niektorých podstatne dôležitých otázkach, ktoré súvisia nie len s ich prítomnosťou, ale aj budúcnosťou.

Toto je 7 otázok, pri ktorých by mali byť vaše odpovede zhodné, ak ste si navzájom naozaj súdení.

Aké veci vás spájajú?

Sú to koníčky, pohľad na svet, rovnaké názory, zmysel pre humor či fyzická príťažlivosť? Poznáte to, čo tvorí základ vášho vzťahu alebo máte obaja iné predstavy? Ak sa v tomto nezhodnete, môžu prísť po čase problémy v podobe toho, že jeden od vzťahu čakal niečo iné ako druhý.

Kde sa spoločne vidíte o 5 rokov?

Budete si užívať tak, ako je tomu dnes alebo sa už vidíte ako manželia? Pozeráte sa na kariéru alebo chcete budovať váš domov, ktorý bude na prvom mieste? Chcete spoločne cestovať či si užívať pohodu? Dohodnite sa skôr, ako zistíte, že chcete niečo úplne iné.

Chcete mať spolu deti?

Áno alebo nie? Túžite po jednom alebo ste za veľkú rodinu? A ak ste za, kedy je podľa vás na to vhodný čas? Necháte to na osud alebo chcete mať nad tým kontrolu? Čo spravíte, ak sa v tomto budete líšiť? Keď príde ten správny čas, bude neskoro na dohadovanie sa.

Čo by ste vo vzťahu nedokázali odpustiť?

Bola by to nevera, klamstvo či zrada? Čo by ste nedokázali prehltnúť? Vďaka vašej odpovedi zistíte, ako veľmi ste si navzájom otvorení a kde máte hranice. Ak sa vám však nezhodujú, mohlo by sa stať, že zatiaľ čo by jeden nebral určité veci ako nič katastrofálne, druhý by sa kvôli tomu navždy trápil.

Ako by ste sa zachovali v ťažkých časoch?

Čo ak vás postretne choroba? Budete na tom finančne zle? Budete sa musieť postarať o člena rodiny? Ste ochotní ísť do toho spolu? Buďte k sebe úprimní a sľúbte si, že vaša odpoveď sa stane skutočnosťou, ak k niečomu takému dôjde.

Na čo by ste ako pár nemali nikdy zabúdať?

Poznáte odpoveď na to, čo vás drží pri sebe? Čo vás zachráni, keď budete mať krízu? Vymenujte si veci, ktoré z vás robia silný pár, veci, ktoré sú dôvodom vašej lásky, a veci, ktoré považujete za vaše plusy. Ak máte v tomto obaja jasno, potom ste si vedomí pravej podstaty, ktorá vás spája.

V čom ste úplne rozdielni?

Človeka milujeme nie len pre jeho dobré vlastnosti, ale aj tie „zlé“. Viete si úprimne vymenovať to, čo vám na tom druhom vadí? Ste si obaja vedomí svojich nedokonalostí? Ak áno, potom môžete mínusy obrátiť na plusy, ak na nich budete pracovať, či predísť mnohým hádkam, ak ich budete akceptovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating