unsplash.com

Črepy vraj prinášajú šťastie. No uvedomíme si to až potom, keď prestaneme plakať nad tým, že sa niečo zničilo… V tme uponáhľaných egoistov mi zrazu zasvietilo tvoje svetlo. Úplný blázon, dobrodruh, cestovateľ, no aj prchký, divný a nestály romantik. Zoznam slov, ktorými ťa môžem opísať je nekonečný. Máš mnoho mien.

Naša láska bola ako z filmu.

Taká ľahká, krásna ako slnečná láska. Konečne som ťa stretla. Chlapca presne pre mňa. No to som si vtedy neuvedomovala. Žila som v dokonalom sne. Bože, ako som ťa len obdivovala. Pomaly si ma menil na moje krajšie, lepšie, odvážnejšie a dokonalejšie ja. Nočné prechádzky do obchodu, sedenie v parku o polnoci, raňajky na poľnej ceste, cestovanie stopom, ležanie v tráve, túlanie sa v uličkách a dlhé lúčenie na vlakovej stanici. To sme boli my. 

No potom sa to stalo. Pamätám si to. Čakala som deň, dva, tri. No ty si sa už neozval. Písala som a snažila som sa to zachrániť. No povedal si, že to nemá význam… A tak som tu zostala sama. 

zdroj: unsplash.com

Zdroj: Unsplash.com

Čas bez teba bol ťažký. Preplakané noci, dlhé rozhovory, analyzovanie každej tvojej správy. Zamotávala som sa a točila som sa stále v kruhu. Nedokázala som zabudnúť, pohnúť sa ďalej. Niekde hlboko v srdci som ťa stále vnímala. Pri tebe som zistila, že aj keď veľmi chceš a bojuješ, nie vždy to vyjde a má to šťastný koniec. Ty si ma zmenil. Si chlapec, ktorý dáva veľa, ale aj veľa berie. Lebo tvoj odchod bolí. Možno preto, že si mi dal kúsok svojho dobrodružného ja. Namotal si ma krásnymi slovami, neuveriteľnými zážitkami a dokonalým bláznovstvom. 

Zlomená a sama som hľadala útechu v knihách, hudbe, vo filmoch, v priateľoch. No všade som ťa videla. Tvoj tieň som videla vo svojich snoch. Ako veľmi si mi chýbal. Ako som túžila nastúpiť na prvý vlak a utekať za tebou. No ty si už nemal záujem. Bol si šťastný… Vraj.

zdroj: unsplash.com

Zdroj: Unsplash.com

Dnes viem, kde sme spravili chybu. Viem, že sme nerozmýšľali, že sme zle začali. Ako má niečo vydržať večnosť, ak základ nie je pevný? Veľa si ma naučil. O láske, živote, o mne samej. No Boh vedel prečo. Dal nám obom lekciu. A teraz, po roku, snáď začneme odznova s čistým štítom… 

Nesmúť, že odišiel.

Všetko má svoje dôvody a načasovanie. Nesmúť, že sa ti rozbila krásna váza. Možno ti len zaberala miesto na poličke a zapadala prachom, nespĺňala svoju úlohu. Nesmúť, že si sama. Objavuj krásu života. Počuj, veríš v spriaznené duše? Ja áno. Ak on bol ten pravý, vráti sa. Možno teraz nebol správny čas. Možno máte kráčať chvíľu životom oddelene. Črepiny srdca ti raz šťastie prinesú. A to šťastie nebude trvať tri, sedem ani jedenásť rokov… ale navždy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating