Zmena býva ťažkým životným procesom, keď sme nútení prehodnotiť svoje doterajšie priority, hodnoty a postoje, keď sa rozhodneme pohnúť sa z miesta a odtrhnúť sa od ľudí a vecí, ktoré nás ťahajú nadol, do tmy, kradnú nám energiu, robia nás nešťastných.

foto: zivameditation.com

Žijeme vo svete, kde je ťažké byť sám sebou. Ak sa ale odvážime byť skutoční, úprimní a bez pretvárky v celej našej krehkosti, vtedy spoznáme ten sladký pocit slobody, ktorý je na nezaplatenie. Uvedomme si, že ľudia nás budú súdiť nech už urobíme čokoľvek. Preto sa netreba báť predsudkov, ohovárania, ,,nálepiek“ či neprajnosti. Každý sme v inom duchovnom (alebo neduchovnom) a mentálnom štádiu a vývoji.

Akceptujme každého takého, aký je a zároveň nevpúšťajme negatívny myšlienkový trus negatívnych ľudí do svojho života. Je to ich bordel, ich rozhodnutie, ich cesta. Zoberme si zo všetkého, čo nás stretne to najlepšie. Každý, kto zatúži po vlastnom sebapoznávaní a sebazdokonaľovaní, dokáže byť skutočne šťastný i keď to nebýva jednoduchá, ale častokrát tŕnistá cesta, ale stojí za to! Preto sa snažme konať dobro, pokiaľ to tak cítime a ak nie, tak svojím správaním neubližujme druhým, nesúďme a neponižujme. Raz nám to život môže veru pekne spočítať a vrátiť. Zákon karmy je ťažké oklamať.

Verte, či neverte. Vnímajme život s otvorenou mysľou a srdcom, počúvajme svoj vnútorný hlas, nenechajme sa ovplyvňovať a udupávať, majme oči otvorené a žime svoj život podľa svojich predstáv skôr, než začne žiť on nás!

Neverte ľuďom, ktorí zmenšujú alebo kritizujú vaše ambície. Nenechajte ich presvedčiť vás, že nemôžete byť šťastní, že nie ste dosť dobrí a že to, čo robíte nie je správne. Každý má právo ísť vlastnou cestou, cestou srdca a intuície.

5d20kdvfcfa-averie-woodard1 foto: thoughtcatalog.com

Jedného dňa som zrazu dokonale precitla a zistila, že keď som sa prestala starať o predsudky a názory druhých ľudí, začala som pociťovať uspokojivý pocit šťastia. Ten vnútorný pocit, ktorý vás drží pri dobrých myšlienkach, aj keď vám život hádže polená pod kolená. Prestala som sa báť, obviňovať sa a obzerať sa späť. Dnes vidím príležitosti a silu takmer vo všetkom. Vidím riešenia, nie problémy. Teším sa z každého dňa, ktorý môžem prežiť po svojom a s ľuďmi, ktorí stoja za to.

Našla som vnútornú slobodu a harmóniu, ktorú mi nik nemôže vziať. A myslím si, že o tom to všetko je. Byť sám sebou, milovať svoj život taký, aký je a ísť si svoje! Nikto nemá jednoduchý život, každý sa musí pasovať so svojimi osobnými peripetiami. Prečo potom vládne všade toľko neprajnosti a závisti?

Nuž, odpoveď je taká, že je ľahšie sa sťažovať, než sa pozrieť realite do očí a začať pracovať na svojom vlastnom šťastí. Bystrý človek dokáže vyťažiť zo života maximum. Múdry človek sa dokáže na každú životnú lekciu pozrieť ako na možnosť urobiť zo seba lepšieho človeka. Iba hlupák sa bude donekonečna sťažovať na druhých, na systém, na spoločnosť a privolávať si katastrofy do života.

Z druhých ľudí by sme si mali brať inšpiráciu, poznanie či lekciu a nie im závidieť a škodiť. Fuj! Priala by som si, aby bol svet krajším miestom. Preto robím všetko pre to, aby bol môj život plný radosti a dobrej energie. Skúste to aj vy.

cr6rjblqjyo-shannon-kelley foto: thoughtcatalog.com

Niekde som čítala, že cesta ku šťastiu vedie skrz vďačnosť a ozaj, že je to pravda. Tak teda ďakujem, že som sa narodila práve do takých podmienok, ktoré ma naučili byť tým človekom, ktorým mi bolo súdené sa stať pre moje najvyššie dobro.

Tiež ďakujem za tých komplikovaných ľudí, ktorí mi skrížili cestu a spôsobili v mojom živote revolúciu. Ďakujem za všetky nádherné, čarovné a nezabudnuteľné chvíle, ako aj za ťažké a beznádejné obdobia. To všetko mi ukázalo, čo je v živote naozaj dôležité, špeciálne dôležité pre mňa.

Život vám začne dávať zmysel, keď zistíte kto ste a čo všetko dokážete. Ak máte dostatočne silnú vôľu vybudovať si hodnotný život, vesmír k vám bude štedrý. Nie nejde to hneď, ale veľké veci chcú čas, trpezlivosť a tvrdú prácu. Napokon ďakujem sebe, že nechávam svoju myseľ stále pozitívne naladenú, aj napriek stále prichádzajúcim starostiam. Vytvorila som si svoj vlastný zdroj inšpirácie, motivácie, vnútornej sily a dobrej energie.

Pýtam sa, čo je viac? Ak začnete budovať kvalitné základy, prinesie to svoje ovocie. A čo vy? Skúsili ste poďakovať, za to všetko, čo máte a čo ste dosiahli? Naučme sa viac ďakovať, ako sa sťažovať.

 

Titulná foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife