instagram.com/allisonbickerstaff

„Otvor oči, pozri sa dovnútra. Si spokojný so životom, ktorý žiješ?“ —  Bob Marley

Ak už dlhšiu dobu túžiš po zmene, práve teraz je ten čas! V dnešnom článku si môžeš prečítať pár tipov na to, ako žiť spokojný život, ktorý si zamiluješ.

Každý deň si napíš 5 úloh, ktoré cez deň splníš

Pri raňajkách si vždy napíš zoznam úloh, ktoré sú pre teba dôležité. Začni plniť tie najdôležitejšie a postupne prejdi k tým menej dôležitým. Keď budeš vidieť, ako ti úlohy odbúdajú, namotivuje ťa to a budeš mať zo seba lepší pocit.

View this post on Instagram

Hi, friends! 🍉 Things are slowly starting to feel more “normal” here in Florida, which I’m so thankful for. These past few months have been a whirlwind (to say the least), but this season has also provided more clarity to focus on what matters most.⁣⁣ ⁣⁣ One of my favorite passages lately has been 1 Peter 4:7-11, “Everything in the world is about to be wrapped up, so take nothing for granted. Stay wide-awake in prayer. Most of all, love each other as if your life depended on it. Love makes up for practically anything…” ⁣ ⁣ Remembering to soak up every small joy & to stay in a constant state of love is truly how I want to live my life. I hope you are well & staying healthy. Love you guys! 🌼

A post shared by ALLISON ♡ (@allisonbickerstaff) on

Zameraj sa na svoje zlozvyky a odstráň ich

Nikto nie je dokonalý a každý na svete má zlozvyky, ktorých by sa rád zbavil. Možno si ich ani neuvedomuješ, no ver mi, že tvoje okolie áno. Zameraj sa na ne, skús zistiť odkiaľ pramenia a odstráň ich. Nie je to jednoduché, no po čase budeš pyšná, že žiadne nemáš.

Neustále sa vzdelávaj

Toto je doležitý bod, pretože sa nebudeš nudiť a urobíš pre seba niečo prospešné. Počas voľných chvíľ sa snaž vzdelávať, alebo aspoň pozerať na mobile niečo užitočné, čo ti prinesie nové informácie. Vyberaj si kvalitný obsah na sociálnych sieťach a viac čítaj. Ak nevieš mobil pustiť z ruky, e-knihy sú správna voľba.

Každý deň choď na prechádzku

Pohyb na čerstvom vzduchu ti rozhýbe kosti, vyvetrá hlavu, prinesie pozitívne myšlienky a budeš aspoň trochu aktívna. Prechádzku do prírody by si si nemala odoprieť za žiadneho počasia.

Večer si píš zoznam vďaky

Tento zoznam ti pomôže uvedomiť si, že máš byť v živote za čo vďačná. Zamiluješ si všetky veci a ľudí, ktorých máš v živote.

Zaveď do svojho života offline dni

V dnešnej uponáhľanej a internetovej dobe je dôležité vedieť, kedy je čas na pauzu. Zaraď si minimálne raz do mesiaca offline deň, kedy nebudeš brať mobil do rúk a nepozrieš sa na internet.

Vytváraj si dobré vzťahy okolo seba, nie toxické

Buď k ľuďom úprimná, hovor im komplimenty a venuj im svoju plnú pozornosť. Budú si ťa viac ceniť a uvidíš, že budeš mať okolo seba iba dobrých ľudí. Toxickí ľudia sa z tvojho života stratia, no ak nie, musíš s nimi prerušiť kontakt ty. Jedine tak budeš naladená pozitívne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife