Nuž. Sociálne siete. Perfektný spôsob, ako zostať v kontakte so svojimi známymi (samozrejme, medzi tým ako fňukáme, pretože to vyzerá, že každý ma lepší život ako my). Taktiež je to úžasné miesto na oživenie starých, stredoškolských spomienok, či sledovanie tvojho ex. Možno aj jeho novej priateľky. A možno aj na sledovanie nového, potencionálneho priateľa tvojej najlepšej kamarátky. Chápeme sa?

V dnešnej dobe vďaka sociálnym sieťam vieme o svojom potencionálnom budúcom partnerovi toho veľmi veľa ešte pred tým, než s ním reálne vybehneme von. Dokážeme si o ľuďoch vytvoriť mienku aj bez toho, aby sme s ním prehodili čo i len pár zdvorilostných viet. Stáva sa, že niekto, kto sa nám zo začiatku zdá byť úplne perfektný, niekto s kým si dokonale rozumieme, sa pre nás po dôkladnom prestalkovaní jeho profilu na facebooku stane nezaujímavý a všetka chémia, ktorá medzi nami na začiatku bola sa okamžite vyparí. A to len vďaka tomu, že sme videli nelichotivú fotku, na ktorej ho označili, alebo v roku 2010 zdieľal reťazové statusy a zabudol to vymazať.

Stávame sa až prehnane povrchní a takmer si to neuvedomujeme. Práve preto máte nižšie 8 príčin, akými sociálny život ničí naše vzťahy pred tým, ako vôbec začnú.

zdroj: pexels.com

Status na facebooku.

Ak si hneď pred prvým stretnutím so svojím vyvoleným položíte otázku, či by fotky s ním, či dokonca status o zmene vzťahu dosiahli uspokojujúci počet lajkov, máte problém! V žiadnom prípade nemôžeme myslieť hneď na to, aký „úspešný“ by náš vzťah na sociálnych sieťach mohol byť. Medzi ľudské vzťahy predsa nie sú o tom! Sú o tom, čo v skutočnosti vy dvaja spolu prežívate, nie o tom, čím sa pochválite na sociálnych sieťach. Ľudia dokážu len na základe tohto niekoho, na kom im záleží, odpísať. Snažme sa nesústrediť na to, čo si iný myslia, ale sústrediť sa na to, kto v skutočnosti tá daná osoba je a samozrejme, kto ste vy sami, mimo sociálnych sietí.

Stalking.

Už spomínaný stalking. Myslím si že v dnešnej dobe je to pojem, ktorý nikomu netreba bližšie približovať a všetci dobe vieme, o čo ide. Ešte pred tým, ako sa vydáš prvýkrát na rande so svojím potencionálnym nastávajúcim, naštuduješ si o ňom všetky dostupné informácie a kde inde by si tieto informácie mohla čerpať, keď nie na jeho profiloch? Všetci to poznáme. Ideš si preklepnúť jeho, ale po pár minútach sa ocitneš na profile jeho brata priateľky sesternici, prestane ťa to baviť, vrátiš sa späť na jeho profil, nejakým nedopatrením lajkneš fotku, ktorú pridal pred štyrmi rokmi a si nútená si zrušiť profil a presťahovať sa do Kolumbie.

zdroj: pexels.com

Fotky iných dievčat.

Čoraz častejšie sa na instagrame v kolónke „bio“ stretávame s pojmami ako „fitness bloger“, „model“ či dokonca „verejné známa osoba“. Dnes sa modelkou môže stať takmer každý, kto má aspoň trošku kvalitnejší fotoaparát, spodnú bielizeň značky Calvin Klein a predplatený Photoshop. Samozrejme, asi si hovoríte a koho to zaujíma? Ale hádaj čo, tvojho priateľa zjavne áno. Aj toto je jedným z dôvodov, vďaka ktorým vznikajú v dnešnej uponáhľanej dobe hádky. Vidíte, že sa pozastavil pri fotke dievčaťa, ktoré sa odfotí o zrkadlo v obtiahnutých legínach  a športovej podprsenke už spomenutej značky a hneď je o jeden argument pri hádke viac.

Nevšimne si tvoj príspevok.

Dokonalý paradox. Nad fotkou neznámeho dievčaťa sa pozastaví takmer na minútu, ale tú tvoju si ani len nevšimne. Bavíte sa spolu už nejakú tú dobu a vyzerá to byť celkom nádejné, čiže sa rozhodneš postnuť fotku na ktorej vyzeráš perfektne a nevieš sa dočkať jeho reakcie. Veď predsa len chceš, aby videl, akú môže mať perfektnú „trofej“ v podobe úžasnej priateľky. Ak budeš mať šťastie, možno ti ju aj okomentuje, no nakoniec sa to všetko otočí tak, že si ju ani len nevšimne, ty zahodíš optimistickú vieru v to, že by nebol celý deň na instagrame a tadá.. Ďalší dôvod na hádku.

zdroj: pexels.com

Like a komentáre.

V jeden pekný deň sa rozhodneš na instagrame pozrieť aktivitu ľudí, ktorých sleduješ keď v tom bum! Tvoj miláčik (aj keď on o tom ešte nevie) lajkol plno fotiek už spomínaných insta modeliek a dokonca si dovolil komentovať fotku nejakej Nikol, ktorá vraj vyzerá v tých nových šatách úžasne. Samozrejme, najlogickejší krok v tejto situácií je ďalšiu pól hodinu stalkovať jej profil a potom neúprosne plakať a sťažovať sa na to, že všetci chlapi sú v konečnom dôsledku aj tak rovnaký a vy ho v živote nechcete ani nepotrebujete! A to ste si spolu ani len nezačali.

Nezverejnil spoločnú fotku.

Stretávate sa už nejaký ten čas a správate sa k sebe akoby ste už aj tak boli pár. Máš pocit, že všetko je úplne perfektné, keď v tom si uvedomíš, že zo všetkých strán a sociálnych sietí na teba vyskakujú zamilované fotky párikov. Dokonca aj tvoja nesympatická spolužiačka už niekoho má a on ťa neoznačí ani pod hlúpou fotkou!

zdroj: pexels.com

Neodpisuje, ale je online.

Jeden z najčastejších dôvodov, vďaka ktorým sa dokážu ľudia momentálne pohádať. Napíšeš mu super rozkošnú správu a nevieš sa dočkať na jeho odpoveď. Čakáš. Čakáš. Stále čakáš. Už prešli tri minúty a stále nič! Najskôr si hovoríš, že má určite len veľa práce, alebo len zaspal a nezobudila ho tvoja správa, no v tom momente si všimneš, že sa na facebooku stal priateľom s nejakou inou ženou a tvoje plány o svadbe a dome na vidieku sa rozpadnú ako domček z karát. Odrazu premýšľaš nad tým že si ostriháš vlasy, začneš sa sústrediť sama na seba, zamakáš na svojej postave pretože sa blíži leto no a niekde v tomto momente ti odpíše, nezabudne pridať zopár milých emotikonov a si tam, kde si bola pred desiatimi minútami.

Môj deň.

Insta story, Snapchat či môj deň na messengeri. Dnes už bežná vec. Ale čo nás na nich dokáže maximálne nahnevať je to, keď vaše budúce potencionálne zlatíčko na vás kašle a venuje sa niečomu inému. Samozrejme, nezabudne sa tým pochváliť v príbehu a vy sedíte doma a preklínate ho za to, že nie je s vami a pripravujete si v hlave dôkladný priebeh nasledujúcej hádky, alebo narážku, ktorú uštedríte pri najbližšej konverzácií.

 

Možno vzťahy našich starých rodičov vydržali a taktiež držia roky, práve preto, že oni nemali vymoženosti ako sú sociálne siete a mobily. Práve preto by sme sa aj my mali pozastaviť nad tým, či je až také dôležité akú aktivitu vykonáva „on“ na sociálnych sieťach a sústrediť sa skôr na to, ako sa cítime, keď sme s ním a ako sa k nám správa v skutočnej realite, pretože na žiadnej fotke, lajku ani len komentári nezáleží.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.