elitedaily.com

Jedného dňa, keď som sa cítila pod psa, som sa jednoducho rozhodla ísť si zabehať. Nikdy som nebola bežkyňa, ale v ten deň som sa zobudila, svietilo slnko a rozhodla som sa, že mi nestojí za to zaťažovať sa zbytočnosťami, ktoré ma celé dni trápili. Tento rituál som opakovala každý deň, týždeň a napokon mesiac a celé leto.

Neskôr som pridala bicykel, volejbal a plávanie. Svet zrazu nebol až tak zložitý. Problémy vonkajšieho sveta sa mi nezdali také závažné. Vtedy som si uvedomila, že práve fitness je tou najlepšou terapiou. Je to predsa chémia, cvičenie ti dáva endorfíny a tie ťa robia šťastnou. Je to „easy.“

elitedaily.com

Každý systém v našom tele je prepojený. Každé jedlo, ktoré zjeme a každý pohyb, ktorý vykonáme nás ovplyvní, aj keď to na prvý pohľad hneď nezbadáme.

Fyzické aktivity ťa môžu vyšvihnúť a posunúť tvoj pohľad na svet v smere, aký by si nikdy nečakala.

Snívaj vo veľkom, urči si ciele, identifikuj svoje problémy a nájdi riešenia. Cvičenie a pohyb ti častokrát môže uľahčiť veľa komplikovaných životných situácií.

Beh

najlepší na riešenie problémov

Ísť si zabehať ti pomôže zvážiť všetky pozitíva a negatíva danej situácie , bez toho aby ťa rušil okolitý svet. Ľahšie a s čistou hlavou nájdeš riešenia na tvoje problém.

theodysseyonline.com

Yoga

najlepšie na: zrelaxovanie 

Možno je to práca, škola alebo tvoji neznesiteľní spolubývajúci, od ktorých si potrebuješ dať pauzu.

Vyhraď si 90 minút a nalaď sa na “yoga time”

Nájdi v sebe rovnováhu a hlavne nezabúdaj , že síce nemôžeš kontrolovať ostatných , ale môžeš kontrolovať samú seba. To ti prinesie vnútorný pokoj.

pexels.com

Balet

najlepšie na: zvýšenie sebavedomia

Tréningy baletu sú navrhnuté tak, aby sa ti zlepšila flexibilita a aby si získala silu. Tiež sa zlepšíš v  prezentácií samej seba.

Kedykoľvek sa cítiš nanič alebo máš malú instagramovú depku, určite skús balet. Po tréningu sa nebudeš cítiť  ako Bridget Jones ale skôr ako Beyonce.

ball elitedaily.com

Kickbox

najlepšie na: vybitie si zlosti a zlej nálady

Kickbox alebo aj thajský box sú jedny z najzábavnejších tréningov, ktoré môže žena zažiť. Povedzme si pravdu, nie je zrovna veľa miest, kde môžeš udierať a kopať do vecí tak silno , ako sa ti zachce , celých 60 minút a bez následkov. Navyše kickbox je v súčasnosti naozaj “in”.

afaa.com

Crossfit

najlepšie na : nájdenie tvojej vnútornej sily

Tvoje telo a tvoja myseľ toho zvládnu oveľa viac , ako si vôbec dokážeš predstaviť. Jasne to môžeš spozorovať na tréningoch Crossfitu, kde môžeš vidieť svoju komfortnú zónu len niekde v diaľke. Zapoj sa do jedného z množstva ponúkaných crossfit tréningov , či už vonku alebo vo vnútri a potykaj si so závažiami a kettlebells. Budeš sa cítiť nepremožiteľne.

huffingtonpost.com

Spinning

najlepšie na : dni, keď potrebuješ tvrdú lásku

Áno, tréning spinningu môže byť naozaj tvrdým orieškom, ale o to je krajší. Dokáže ťa dostať na tvoje úplné dno a v zápätí ťa dostať znova na vrchol a to za 45minút.

spin elitedaily.com

Súťažíš proti sebe a posúvaš svoje hranice každým šliapnutím na pedál a to fyzicky ale aj mentálne. Nie nadarmo sa hovorí, že jediná vec , ktorá ťa drží v úzadí, si ty sama. Ak si netrúfaš trištvrte hodinu šliapať na mieste v posilke, môžeš skúsiť aj spinning vo vode.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness