pixabay.com

Vieš, niekedy si stále prajem, aby si ma zas znovu objal, usmial sa na mňa a dal mi bozk na čelo. Vieš, tak ako kedysi, keď sme boli spolu šťastní a držali sme sa za ruky.

Mnoho vecí sa odvtedy nezmenilo. Stále sedávam na tej lavičke a spomínam. Ty veľmi dobre vieš, čo si pre moju existenciu znamenal, kým sme boli spolu. Naučil si ma mnoho vecí o mojich pocitoch, ktoré som mala na duši. Verila som tvojej osobe, že ty si naozaj ten pravý, ktorý prišiel napraviť všetko to zlé, čo sa v mojom živote udialo.

Páčilo sa mi, aký si bol mnohokrát odutý, keď som ťa porazila v nejakej hre. Akú som mala radosť z toho, že som premohla tvoje ego malého chlapca. Pamätáš si, ako si sa so mnou kvôli tomu nerozprával celé dva dni a ja som sa na tvojom výraze tváre len zasmiala, a veľakrát ťa silno objala?

zdroj: pixabay.com

No raz to prísť aj tak muselo. Vedeli sme to obaja, no ani jeden z nás si to nechcel pripustiť. Vedela som po čom tvoje srdce túžilo. A nebola som to len ja. Tvoje záľuby boli tvojou veľkou súčasťou. A nikdy mi to nevadilo. Lebo som ťa mala o to viac rada a práve tvoja nespútanosť bola tá najvýraznejšia, vďaka ktorej si objavoval nové zážitky.

Bolelo ma, keď si sa rozhodol odísť. No musela som to rešpektovať. To, že si chcel objavovať nové veci bolo tvoje životné prianie. A ja som ti ho priala. Aj napriek tomu, že vtedy mi to ubližovalo, keď som ti pomáhala zbaliť kufor a odprevadila som ťa až na letisko.

Videla som v tvojich očiach to veľké sklamanie, keď si ma naposledy držal vo svojom náručí. Bolo mi to rovnako ľúto ako tebe. No nemohla som dopustiť aby si ostal pri mne, keď si mal vo svojom srdci silnú túžbu odísť. Vedela som, že keby ti poviem ostaň, tak by si neodišiel.

A to som naozaj nemohla dopustiť.

zdroj: pixabay.com

Vyčítala by som si to aj napriek tomu, že by sme možno teraz boli niekde spolu a nič viac by nám nechýbalo. Vyčítala by som si to, že by som ti bránila v tvojom šťastí, ktoré napĺňalo tvoj život. Vyčítala by som si, keby si zahodil svoje sny.

No teraz si pri myšlienkach na teba zotriem slzu z tváre, ubezpečím svoje srdce, že si šťastný a spokojný. Aj keď ma to stále po toľkom čase bolí, stále mám v sebe nádej, že sa naše životné cesty ešte raz stretnú. A ver tomu, že ak ťa znovu uvidím, už ťa nepustím.

Sľubujem. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife