Zmeň ich ešte dnes.

Máš pocit, že aj ty si jeden z tých ľudí, ktorí sa dajú ľahkú prehliadnuť. Nijako obzvlášť nevynikáš, ľudia si ťa nezapamätajú a nie si atraktívna. Ako to zmeniť? Jednoducho – stačí si len trochu viac veriť. A keď popracuješ na tomto zozname 13 jednoduchých vecí, môžeš byť atraktívnejšia ešte dnes.

Vychutnávaj si aj tie najmenšie radosti života

Vychutnávaj si plnými dúškami všetko a všade. Precíť to každou jednou bunkou v tvojom tele. Urob aj z obyčajného jedenia pizze ten najdokonalejší zážitok a premeň ho a nezabudnuteľný moment.

Udržuj si pozitívny postoj

Nemrač sa. Neznervózňuj sa. Nebuď naštvaná a nechmúr sa. Namiesto toho sa skús usmievať a neustále si udržiavať pozitívny prístup k životu. Ver či nie, dobre naladení ľudia sú vo všeobecnosti atraktívnejší.

zdroj: unsplash.com

Prestaň závidieť

Závisť je tichý jed, ktorý ťa postupne zabíja. Skús sa cez to preniesť. Odpustiť. Urob krok a pohni sa ďalej. A čo je ešte dôležitejšie, pomaly sa učte, ako dopriať iným veci, ktoré sama nemôžeš mať. Je to náročné, ale stojí to zato.

Urob si čas na seba

Áno, kúp si tie pekné šaty, po ktorých stále pokukuješ v obchode. Áno, raz za čas si môžeš jednoducho vyložiť nohy a nerobiť nič. Nezabudni sa starať aj o seba a ukradni si trochu času pre seba.

Snaž sa jesť zdravšie

Hovorí sa, že sme to, čo jeme. Atraktívnejší ľudia nie sú atraktívni kvôli tomu, akú majú postavu, ale kvôli tomu, aký je ich postoj. Ak budeš jesť o čosi zdravšie, budeš mať viac energie, budeš sa cítiť lepšie a tvoje sebavedomie vyskočí smerom nahor. A sebavedomie s atraktivitou spolu chodia ruka v ruke.

Ži o čosi aktívnejšie

Namiesto televízora sa choď poobede radšej prejsť do prírody alebo sa zober na nejakú túru. Skús do svojho života zakomponovať trochu viac pohybovej aktivity. Budeš sa cítiť šťastnejšie, tvoje sebavedomie stúpne a už zase sme v tom istom kruhu.

zdroj: unsplash.com

Dopraj si dostatok spánku

Únava sa dokáže podpísať na našom psychickom, ale aj fyzickom zdraví a vzhľade. Dopraj si toľko kvalitného spánku, koľko by si mala mať a vstávaj ráno s dobrým a sviežim pocitom do nového, skvelého dňa.

Ži v prítomnosti

Každý okamih sa počíta. Prestaň sa stresovať nad budúcnosťou a nelipni na minulosti. Všetko, na čom záleží, sa deje tu a teraz. Ži pre daný moment. A ži naplno.

Neboj sa

Možno to znie ako tá najhlúpejšia rada na svete, ale je to tak. Neboj sa. Neboj sa povedať si svoj názor. Neboj sa ísť a urobiť to. Neboj sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Nádych, výdych a 20 sekúnd tvojej nesmiernej guráže začína práve teraz.

Oceňuj ľudí, ktorí ti pomohli

Nepripisuj všetky zásluhy iba sebe. Váž si a oceňuj všetkých ľudí, ktorí ti pomohli na tvojej ceste smerom nahor. Na ľudí to pôsobí atraktívnejšie.

zdroj: pexels.com

Prestaň robiť veci, ktoré nechceš

Nehovor áno na všetko. Ak niečo nechceš urobiť, proste to nerob. Poznáš sa dostatočne dobre na to, aby si vedela, kde sú tvoje hranice. A nikdy nechoď za ne – už vôbec nie kvôli iným ľuďom.

Neohováraj

Snaž sa ohováranie obmedziť na minimum, alebo ho úplne vyhodiť zo svojho života. Ohováranie plodí len ďalšiu nenávisť. Myslieť si môžeš čokoľvek, ale snaž sa hovoriť o ľuďoch iba to pekné. A ostatní si ťa takto zapamätajú.

Uvedom si svoje kvality

Každý z nás má nejaké kvality. Máš ich aj vy. Uvedom si, v čom spočívajú tie tvoje a buď na ne hrdá. Vznášaj sa po svete s vypnutou hruďou a pozdvihni trošku bradu. Si v tom dobrá. Si v tom sakra dobrá, tak prečo by si na to nemohla byť pyšná?

zdroj: simplecapacity

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.