Túry pre začiatočníkov - Vodopád Skok, Tomášovský výhľad
Instagram/daw8id/jozef_sadecky_fotograf

Jarné počasie je čoraz krajšie a mnoho ľudí to stále viac ťahá do prírody. Či si len tak vyvetrať hlavu a mať to ako psychohygienu, stráviť čas kvalitnejšie, alebo využiť pohyb v prírode k lepšej kondičke. Vždy je to dobrý nápad. Okrem klasických prechádzok by si však už mohla vyskúšať aj nejaké túry pre začiatočníkov.

Ak patríš k ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti s túrami, no už dlhšie si hovoríš, že by bolo skvelé s nimi začať a využiť tak deň naozaj aktívne, máme pre teba 3 tipy.

Pre skúsených turistov nič nové, no ak začínaš, budú pre teba ideálne, pretože ťa čaká ľahká cesta a nádherné pohľady. Keď sa ti tento rok podaria všetky 3 môžeš to považovať za veľmi úspešné odštartovanie.

Vodopád Skok

Tatry sú stávkou na istotu a za pravú turistku sa nebudeš považovať, ak nenavštíviš naše veľhory. Ak keď sa nachádza v nadmorskej výške 1 789 m.n.m., nemáš sa čoho obávať, pretože cesta k nemu je nízkej obtiažnosti a trasa je prístupná celoročne. Vodopád sa nachádza v Mlynickej doline a má výšku približne 30 metrov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saška (@alexandraglonekova)

Jednoduchú túru musíš začať na Štrbskom plese, odkiaľ pôjdeš prevažne po lese po vyznačenej trase žltou značkou. Cesta ti ako začiatočníčke môže trvať približne hodinu a pol, čiže po návrate na počiatočný bod budeš mať za sebou trojhodinovú prechádzku a asi 10 kilometrov v nohách.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie