Nestihla si dovolenku počas letných prázdnin? Nemusíš byť smutná, môžeš si ju užiť aj v septembri. Tieto destinácie sú na jesenný oddych najlepšie, pretože je tam stále horúco a teploty sú vysoké.

Grécko

Dážď a chlad v Grécku naozaj nenájdeš. Užiješ si stále teplé more, romantické západy slnka, ktoré sú sfarbené do ružovej a taktiež môžeš využiť možnosť navečerať sa vonku. To sa v septembri v mnohých krajinách už nedá, pretože sa večer ochladí.

Turecko

Najviac tepla si naozaj užiješ v Turecku. Ak ti býva stále zima, zaručujeme ti, že sa v Turecku ohreješ najlepšie. Nebude ti chýbať nič, pretože ti pláže poskytnú luxusný oddych a taktiež tam v septembri nenarazíš na tak=e množstvo turistov ako počas leta.

Tatry

Hoci v Tatrách nemôžeš čakať horúčavy ako v Turecku, užiješ si ich rovnako ako zahraničie. Môžeš navštíviť Nízke, no aj Vysoké, pretože sú podobne krásne. Musíš však počítať s tým, že za dovolenku na Slovensku zaplatíš podobne, ako v nejakej lacnejšej destinácii v zahraničí.

Taliansko

Talianske mestá sú ideálne na dovolenku, pokiaľ netúžiš po pláži, no skôr po kultúre a pamiatkach. V septembri sú na tomto mieste ideálne podmienky na to, aby si si za deň stihla pozrieť dostatočné množstvo krás, no zároveň sa príliš nespálila a nedostala úpal.

Malta

Dovolenkovať na Malte sa oplatí naozaj koncom augusta a v septembri. More je príjemne teplé, pláže sú prázdne a ty si užiješ oddych tesne predtým, než nastúpiš do práce. Môže sa stať, že narazíš na dážď či búrku, no pokiaľ si pozrieš predpoveď počasia na rôznych stránkach, vieš si vybrať ideálne obdobie so slnečnými dňami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.