Unsplash.com/Arnel Hasanovic

Dovolenková horúčka postihle takmer každú ženu ešte niekoľko dní pred samotným odchodom. K všetkým nutným povinnostiam, ktoré je potrebné zariadiť ešte pred odchodom však patrí aj balenie. Nie len oblečenia, ale aj topánok, kozmetiky, liekov, potravín a dôležitých drobností, ktoré súvisia s destináciou a miestom rekreácie. Ako sa funkčne a čo najšetrnejšie zbaliť? 

Niektoré z nás si všetko spíšu, iné zasa všetko riešia na poslednú chvíľu, tak či onak toto sú tie najúčinnejšie triky, ako zbaliť čo najviac vecí. Či už sa chystáš na dovolenku pri mori, na hory alebo prázdniny k rodičom. 

1. Premysli si a redukuj

Priprav si zoznam, či už na papier alebo aspoň v hlave. Určité body, na ktoré nesmieš zabudnúť. Všetky lieky, potraviny, ale aj outifty a pomaly ich redukuj. Skús vyriešiť čo najviac možných outfitov pomocou jedného kúska, pri ktorom budeš obmieňať len doplnky alebo vrchný či spodný diel. Nezabudni na to, že ak ideš na dovolenku k moru, najpotrebnejšie sú letné šaty a plavky

2. Roluj 

Oblečenie sa snaž rolovať, ako skladať do najmenších možných veľkostí, aké sa len dajú vymyslieť. Práve tým získaš omnoho viac miesta na ďalšie veci, topánky a doplnky.

3. Doplnky

Čelenky, náušnice, retiazky, hodinky, okuliare a ostatné doplnky, najprv vlož do malých sáčkov alebo vrecúšok a potom ich naukladaj do kabeliek. Ušetríš tak stres z postrácaných párov náušníc, ale aj miesto, ak ich nebudeš prepravovať v samostatnej krabičke. 

4. Vrecká 

Vrecká s možnosťou vysatím vzduchu sú veľmi dobrým pomocníkom. Oblečenie sa tak zmenší o polovicu a ty si budeš môcť z dovolenky odniesť aj menší suvenír. 

5. Make-up

Ženská kozmetická taška je vždy najväčšou hrozbou. Čo zobrať a čo zas nechať doma? Či už sa chystáš na dovolenku k moru alebo na turistický víkend, make-up je práve v týchto prípadoch tým najnepodstatnejším. Nepotrebuješ tak so sebou ťahať 4 paletky očných tieňov, ani farebné laky na nechty či rôzne odtiene rúžov. Na večer ti úplne bude stačiť korektor, jemné očné tiene a jeden či dva rúže. Taktiež môžeš využiť aj malé cestovné balenia. 

6. Priestor na dne kufra

Všimla si si jeden malý detail, že niektoré kufre majú na dne dve tyče, na ktoré keď poukladáš oblečenie ich medzera je nevyužitá ? Využi tento nový objav vo svoj prospech. Vlož medzi ne plavky, šľapky či naroluj oblečenie, aby ti vznikla rovná plocha. Tým nestratíš ani kúsok voľného miesta.

7. Využi všetky vrecká 

Vnútorné “tajné” vrecko môže výborne poslúžiť na káble od elektroniky, časopisy či knihy. To platí aj pre vonkajšie vrecko, ktoré mnoho ľudí nevyužíva, nie len kvôli obavám z krádeže, ale aj kvôli malému priestoru. Využi však všetko možné miesto a do vonkajších vreciek ulož veci, ktoré by ani zlodej nechcel. 

8. Hygiena 

Šampóny, krémy na oči či pleť, oleje, zubnú pastu a ostatné hygienické potreby, ktoré si potrebuješ vziať so sebou na dovolenku, prelej do menších sáčkov či cestovných nádobiek. Ušetríš tak priestor v kufri a nemusíš nosiť veľké balenia, ktoré na dovolenke aj tak nevyužiješ.

Nakoniec sa môžeš inšpirovať aj týmito videami. Dievčatá ti pomôžu s balením a uvidíš, nie je to vôbec také hrozné a deprimujúce.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie