Unsplash/Andriyko Podilnyk

Vlasy sú našou korunou krásy. Môžu byť dlhé, krátke, rovné, kučeravé, farebné, šedivé, ale keď sú pekne upravené, tak zaujmú zaručene každého. Aj toho, kto by si neskôr povedal, že toto nie je jeho štýl.

Strihanie vlasov je veľmi diskutabilná téma. Keď máš dlhé vlasy, ľahko z nich spravíš krátke. No, bohužiaľ, keď ich už raz odstrihneš a sú krátke, napraviť sa to nedá a dlhé ich budeš mať až potom, čo znovu dorastú. Preto sa často hovorí, že žena, ktorá si ostrihá vlasy, je pripravená zmeniť svet. Má v sebe odvahu a silu, ktorú nemá každý človek.

Pokiaľ sa chceš ostrihať doma, nemala by ti chýbať práve spomínaná odvaha, no tiež aj kvalitné nožnice, trpezlivosť a plán B (ak by to nevyšlo podľa tvojich predstáv).

V jednej rovine

V tomto videu sa naučíš, ako si môžeš veľmi ľahko ostrihať vlasy svojpomocne. Musíme však podotknúť, že tento štýl strihania sa ti podarí len vtedy, ak bude tvoja trpezlivosť naozaj silná. 

Rôzne dĺžky

Vlasy ako od kaderníka budeš mať vtedy, ak sa budeš riadiť týmto postupom. Vďaka nemu objavíš tajomstvo strihania vlasov v rôznych dĺžkach a nebudeš mať domáci strih „podľa hrnca“.

Čo potrebuješ, aby si si nezničila vlasy

Čerešničkou na torte je tento muž. V dlhšom videu ti vysvetlí, čo je potrebné pri domácom strihaní vlasov. Vďaka pozornému sledovaniu zvládneš strihanie na prvýkrát bezchybne a tvoje vlasy nebudú zničené.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty