Žena, ktorá miluje ohováranie

Ak by si chcela tvrdiť, že sa vždy správaš ako dokonalý anjel, tak by si klamala. Nielen klamstvo, ale aj ohováranie, žiarlivosť či výsmech zažila každá z nás. Na svojej vlastnej koži ako obeť, ale aj v koži toho, kto tieto „zlé“ veci robil. Keď sú však bežnou súčasťou tvojich dní a negativitu si nosíš v sebe, niekde nastal problém. 

Čo sa naozaj skrýva za tým, že sa vyžívaš v klebetách? Ako je možné, že ťa baví ohovárať niekoho, v koho topánkach nechodíš? Prečo si myslíš, že si lepšia ako iní, no aj tak ťa ich život dokáže vytočiť? A najmä, čo ťa vedie k tomu, aby si sa niekomu vysmievala, či ho ako osobu zhadzovala? Môžeš sa tváriť ako bezchybná dáma, no týmto všetkým dokazuješ len jediné.

Ohováranie je známkou závisti

Či si to nahlas priznáš alebo nie, je v tom len čistá závisť. Za správaním, ktorým ubližuješ iným, skrývaš iba vlastnú slabosť. Štve ťa, že je niekto úspešnejší a tak jeho výsledky zhadzuješ. Ako by si chcela dať svetu najavo, že si ich nezaslúži. Je to ako keď chlap povie, že si tá cudzia pani to drahé auto určite „kúpila“ v posteli, inak by ho nemala. Ako by ženy nevedeli zarábať peniaze. Len jej závidí, že má možno lepšieho tátoša ako on sám.

Keď si tvoja kamarátka kúpi peknú kabelku, ktorú by si sama chcela, no jej radosť ti spôsobuje nervy, je v tom opäť len čistá závisť. Chceš, čo nemáš, ale svoje pocity ukrývaš za blbé poznámky. Nezdá sa ti, že ťa viac zaujímajú životy iných než ten tvoj vlastný? Že každý deň riešiš to, čo kto (ne)má, (ne)povedal, (ne)urobil? Toto ťa naozaj napĺňa a robí šťastnou?

Dni ti utekajú pomedzi prsty a ty raz zistíš, že si mohla byť úplne inde. No namiesto snaženia sa si v sebe len dusila jed a pozerala sa na iných. Nedívala si sa do vlastného zrkadla.

Vykašli sa na ohováranie. To neodhaľuje nič o iných ľuďoch, ale o tebe. Ty si tým kazíš meno, pretože ťa okolie bude brať ako toxickú osobu, ktorej sa nedá veriť. A jediné, čomu môžeš veriť ty, je fakt, že nikto nechce ostať nakoniec sám kvôli tomu, že sa staral o to, o čo nemal. Netráp sa názormi iných, ži tak, ako chceš sama.

Neporovnávaj sa, nezáviď. Dopraj a bude ti dopriate.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife