Photo by Elijah O'Donnell from Pexels

Je ťažké zvyknúť si na to, keď si jedna z dvojice dobrých kamošiek zrazu nájde priateľa. Máte na seba menej času a všetko sa začne meniť. Kým ty si šťastne zamilovaná, ona môže žiarliť. Možno ti nechce ublížiť, no začne sabotovať tvoj vzťah, aby si sa jej úplne nevzdialila. Ak robí niektorú z týchto 4 vecí, je jasné, že žiarli.

Robí vám spoločné plány

Zdá sa, že to, že máš aj niekoho iného na trávenie voľného času ju vôbec nezaujíma. Plánuje vám, kam pôjdete v piatok večer na párty bez toho, aby sa vôbec opýtala, či nebudeš s ním. V sobotu by chcela mať babský deň a objednáva lístky do kina už aj na ďalší týždeň. Chce s tebou tráviť všetok čas a tvári sa nechápavo či dokonca urazene, ak povieš, že chceš byť s ním. Snaží sa ťa osobne zamestnať, aby si na neho nemala čas.

Kazí ti pred ním povesť

Keď ste všetci spolu, tvári sa milo a priateľsky. No nenápadne začne pred ním vyťahovať tvoje trápne zážitky z minulosti, či veci, na ktoré nie si pyšná. Robí to akože zo srandy a hrá sa na naivku, no pekne ti tým pred ním kazí povesť. Ide o veci, ktoré pred svojou novou láskou ešte rozhodne nechceš vyťahovať. Čo si vyviedla, keď si sa opila, podrobnosti o tvojich ex, vlastnosti, ktoré pred ním ešte skrývaš, … ak ti tým skazí dokonalý obraz, možno ťa opustí a ona ťa bude mať zase iba pre seba.

Zjaví sa tam, kde máte rande

Dobre vie, že dnes máš rande, veď si jej to spomínala. No aj tak ti začne vyvolávať a vypisovať správy, lebo potrebuje riešiť niečo „dôležité“. Zámerne ti tak kazí chvíľku pokoja vo dvojici. A niekedy to robí aj osobne. Vie, že idete plávať na jazero a zrazu sa tam zjaví s tým, že sa prišla opaľovať. Hovorila si jej, že idete večer do baru, kde ju nečakane stretneš. Tváriť sa, že sa nepoznáte je nemožné a je ti blbé povedať jej, aby sa držala ďalej, veď ste kamošky. Ak máš pocit, že ti úmyselne kazí čas s priateľom, niečo na tom bude.

Nenápadne ho ohovára

Našla si si dobrého chlapa a všetci v okolí vám to úprimne prajú. Len jej sa čosi nezdá. Ak na neho príde reč, začne ho nenápadne ohovárať. No vieš, počula som, že on … a začne pomaličky vyťahovať veci, ktoré by ťa od neho mohli odradiť. Keď nič nemá, jednoducho povie, že sa jej na ňom niečo nezdá, že máš na lepšieho, že sa k sebe nehodíte, že tvoj ex bol predsalen lepší, … robí to pomaly, aby si sa nenahnevala na ňu, no chce, aby si pochybovala o ňom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife