Žiarli

Žiarlivosť je vo vzťahu prirodzená reakcia, no každý má hranice nastavené niekde inde. Niektorých mužov rozohní už len to, keď sa na niekoho usmeješ, iní to zvládajú oveľa lepšie. A sú aj prípady, kedy svoje skutočné city skrývajú za navonok nevinnými poznámkami. Nevieš, či tvoj partner naozaj žiarli? Vďaka týmto 5 signálom to zistíš. 

Toto je 5 signálov, ktoré ti ukážu, že za správaním tvojho partnera sa skrýva žiarlivosť, no nepovie ti to priamo.

Mení nálady a je podráždený

Niektorí muži jednoducho nechcú dávať najavo, že žiarlia, no môžeš to vycítiť. Chlap býva často podráždený alebo náladový a dôvodom môže byť práve to, že sa bojí, že o teba príde. Ak napríklad tráviš čas s inými mužmi, môže byť veľmi nahnevaný či ignorantský. Takáto jeho frustrácia môže vyvrcholiť až do agresivity, čo je však už niečo, čo do zdravého vzťahu rozhodne nepatrí.

Žiarlivosť je aj prehnaná ochrana

Všimla si si, že sa o teba zrazu až prehnane bojí? Ak ťa nechce pustiť na festival či drink s kamarátkou bez toho, aby ti robil spoločnosť, žiarli. A to platí aj v prípade, že zasahuje do toho, čo si von oblečieš. V niektorých prípadoch to môže pôsobiť až strašidelne, obmedzujúco a vzťah sa môže stať toxickým. Žiaden muž by žene nemal diktovať, čo môže a čo nemôže nosiť a ani to, kam môže ísť.

Žiarli
zdroj: Unsplash/Ayo Ogunseinde

Porovnáva samého seba s ostatnými mužmi

Jedno zo signálov žiarlivosti je aj ten, že sa partner začne porovnávať s inými mužmi a bude ťa tak dostávať do nepríjemných situácií. Keďže sa chlap bojí, že ťa stratí, bude ti klásť zvláštne otázky, aby sa utvrdil v tom, že ho skutočne miluješ, je pre teba ten jediný, najkrajší a najlepší.

Žiarlivosť a obvinenia

Keď sa muž bojí, že príde o svoju milovanú polovičku, môže začať s radikálnymi obvineniami. Medzi najčastejšie patrí napríklad to, že ťa obviní z toho, že flirtuješ s inými mužmi alebo že ho podvádzaš. A to aj napriek tomu, že nemá žiadne dôkazy a ty si nič také neurobila.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Posadnuté sklony

Ak partner pociťuje žiarlivosť, môže sa k tebe správať čoraz horšie a začne byť až príliš majetnícky. Časom môže trvať na tom, aby presne vedel, kde budeš, s kým budeš a kedy presne sa vrátiť či ozveš. Takéto správanie môže pôsobiť odrádzajúce a mala by si sa ním čím skôr otvorene porozprávať, aby pochopil, že potrebuješ nejaký ten osobný priestor.

Nezabúdaj na to, že ak muž žiarli v zdravej norme, je to absolútne v poriadku, keďže ti tým dáva najavo svoju lásku a to, že mu na tebe záleží. Dávaj si však pozor na to, aby žiarlivosť neprerástla do neakceptovateľných problémov a aby ťa partner nezačal obmedzovať v tvojich bežných aktivitách. V našom článku TU sa dozvieš o tom, ako prekonať a rozpoznať žiarlivosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating