Unsplash/Ola Dybul

Či chceš, či nechceš, žiarlivosť sa do vzťahu niekedy jednoducho vkradne. A tebe neostáva nič iné, len bojovať s tými negatívnymi emóciami a predovšetkým myšlienkami. My ženy máme neuveriteľnú schopnosť domýšľať si a taktiež vymyslieť také scenáre, ktoré by sa v skutočnosti nemali šancu odohrať. No v našej mysli vyzerajú naozaj presvedčivo.

Ak sa žiarlivosť týka aj teba a bojíš sa toho, aby ťa priateľ nepodvádzal či neopustil, mala by si byť trochu opatrná. Ak to budeš preháňať, veľmi ľahko ho od seba môžeš odohnať. Máme pre teba niekoľko tipov, ako prekonať žiarlivosť a zbaviť sa jej.

Priznaj si, že žiarliš

V prvom rade si musíš priznať a uvedomiť, že naozaj žiarliš. Len tak sa budeš môcť pohnúť ďalej. Nie si teraz horšia ako iné ženy, tieto pocity bývajú normálne. Záleží na tom, ako sa k tomu postavíš.

Nehľadaj dôvody na žiarlivosť tam, kde nie sú. To, že sa pozrel po inej žene, ešte neznamená koniec sveta. Načo zbytočne vyvolávať hádky? Čím častejšie sa budeš správať ako stíhačka, tým rýchlejšie ho to s tebou prestane baviť.

Hľadaj pôvod tvojho žiarlenia

Prečo žiarliš? Dáva ti na to nejaký dôvod alebo ide len o tvoje iracionálne konanie? Nemôže to náhodou prameniť z tvojej minulosti a strachu, že ťa niekto opustí? Možno si už raz bola podvedená a automaticky to očakávaš aj teraz. Nehádž všetkých mužov do jedného vreca.

Keď nájdeš pôvod, z ktorého pramení tvoja žiarlivosť, ľahšie sa ti s ňou bude pracovať.

Nauč sa robiť kompromisy

Daj partnerovi trochu viac osobného priestoru a nebuď na ňom nalepená celý deň. Myslíš si, že mužom sa takéto správanie páči? Aj keď sa obávaš toho, s kým by mohol tráviš voľný čas, je to predsa dospelý muž a ty nie si jeho matka.

Ak vo vzťahu neexistujú kompromisy, len ťažko to môže dlhodobo fungovať.

Dôležitá je komunikácia

Rozprávajte sa spolu. Povedz mu o svojich pocitoch a hlavne o obavách. Uvidíš, ako sa zachová. Možno si aj sám vstúpi do svedomia a bude sa správať lepšie, aby si sa viac takto necítila.

Ak však máš podozrenie, že by ťa mohol podvádzať, konfrontuj ho. Ale musí ísť o skutočné dôvody. Jeho správanie musí nasvedčovať tomu, že by mohol mať inú. Inak z toho vyjdeš ty ako tá zlá.

Pracuj na sebe

Ak sa bojíš toho, že si začne s nejakou inou alebo že odíde za krajšou a lepšou, v takom prípade ide len o jednu vec a tou je tvoje nízke sebavedomie. Ak nemáš rada samu seba, nemôžeš čakať, že ťa bude milovať niekto iný.

Ak máš nízke sebavedomie, vždy sa budeš obávať konkurencie v podobe iných žien. Začni teda pracovať na sebe a uvidíš, že zmenu si všimne aj tvoj partner. Ak bude mať doma všetko, po čom túži, nebude mať žiadny dôvod hľadať to niekde inde.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating