Photo by Jonathan Borba from Pexels

Napriek tomu, že ti je teraz zle a vidíš všetko čierne, aj na rozchod sa dá pozerať zo svetlej stránky. Nebol váš vzťah len o zvyku? Nebolo to už dlhšiu dobu trápenie? Skončila sa vaša láska, nie váš vzťah. 

Láska bolí. Nie je žiaden vzťah, v ktorom by bolo všetko vždy dokonalé. Ak by aj bolo, nakoniec sa problémy vyplavia na povrch naraz a nezostane iná možnosť, ako vzťah ukončiť. Ukončenie jednej etapy veľkej lásky nemusí automaticky znamenať koniec všetkému. O to viac, ak ste si boli toľké roky všetkým.

Bol to zvyk alebo stále láska?

Ako si sa cítila, keď ste spolu šli do kina? Pohádali ste sa pri výbere filmu či občerstvenia. V kine ste sa potom kvôli hádke nedržali za ruky? Alebo za tebou prišiel ako každý večer, milovali ste sa a on zaspal?

Nechodili ste spolu takmer nikam, pretože ste vraj nemali ani jeden čas? V skutočnosti sa vám len proste nechcelo dohadovať, kam pôjdete, pretože by to opäť skončilo hádkou a na výlete by napokon niekto nebol spokojný.

Pripomína ti to niečo? Aj napriek tomu si si istá, že si ho ľúbila? To ti nikto neberie. Aj on ťa ľúbil, inak by za tebou neprišiel a nenapísal ti každé ráno. Ani jeden z vás však už nemal na to spraviť niečo inak, zlepšiť váš vzťah, síl. Vaša láska jednoducho pomaly vyprchávala.

Už ste nemali o čo bojovať

A teraz si tu. Si zlomená. Nenávidíš ho za to, že to ukončil. On ťa má však natoľko rád, že ti už ďalej nedokázal ubližovať. Pozrela si sa na to z jeho stránky? Keby ťa nemal rád, tak by ti naďalej klamal, chodil tajne von s kamarátkami alebo sa opíjal do nemoty a tebe by nezostávalo nič iné len sa o neho opäť raz báť.

Jediné na, čo teraz myslíš je to, že ti chýba jeho objatie, správy na dobrú noc a dobré ráno. Chýba ti, že ti niekto povie, že ťa ľúbi. Ale chýba ti skutočne on? Zamyslela si sa aj nad tým, či chýbajú tie každodenné hádky o ničom? To, že meškal vždy, keď ste spolu niekam mali ísť?

Nechýbali. Ako by to mohlo niekomu skutočne chýbať? Konečne môžeš po tých rokoch začať žiť život, aký si vždy chcela. Môžeš nájsť samú seba. Bola si ňou pri ňom?

Urob prvý krok

Roky ste pre seba znamenali tak veľa a on ti ani nenapíše, ako sa po rozchode máš? Prečo čakáš na prvý krok? Možno sa bojí ti napísať, pretože ti ublížil a bojí sa, že by ti ublížil ešte viac, keby sa ti ozval. Pravdou však je, že by mu padlo dobre, keby si mu napísala. Jedna prostá otázka: „Ako sa máš?“ môže spraviť prvý krok na ceste k zlepšeniu vašich vzťahov. Tak už viac nečakaj.

Klišé fráza: „Môžeme zostať kamaráti„, bola pre teba pri rozchode určite nepredstaviteľná. Nevedela si si predstaviť, že by ste napríklad šli do kina a nedržali sa pri tom za ruky? A skúsila si to vôbec. Možno nie hneď, no po čase si to môžeš skúsiť predstaviť. Boli ste pár celé tie roky a také silné kamarátstvo predsa rozchod nemôže zničiť. Nemusíš ho stratiť.

A myslíš si, že ti pomôže tajné sledovanie jeho priateľov? Nepomôže. Užívaj si život. Ak tvoj bývalý priateľ pridáva príbehy, ako mu je dobre, pridávaj ich aj ty. Choď von, užívaj si život, zoznamuj sa s ľuďmi. A až nadíde ten správny vzťah, choď s ním do toho kina alebo na kávu. Nič si nestratila, ale naopak získala si toľko nového, že si to nedokážeš ani len predstaviť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating