dôvera

Žiaľ, veľmi jednoducho sa ti môže stať, že sa dostaneš do vzťahu, v ktorom z nejakého dôvodu nastanú lži. Dôvera voči partnerovi zmizne. Či už to budú spočiatku malé klamstvá, alebo hneď obrovské sklamanie v podobe nevery. Ak ho ale skutočne ľúbiš, viete to prekonať.

Niekedy, ani nevieme prečo, ale môže nám partner začať klamať. Možno len pre naše dobro, ale viac-menej asi pre to jeho. Dôvera vo vzťahu ochladne, až sa dostanete tak do úzkych, že si vôbec nebudete veriť. A tým pádom ste na priamej ceste do zániku.

Avšak veľakrát sa tak veľmi ľúbite alebo máte iné dôvody, pre ktoré spolu chcete zostať, že musíte začať pracovať na dôvere a vašom vzťahu. Je to dlhotrvajúci proces, ale vždy ju viete navrátiť, pokiaľ skutočne budete obaja chcieť. Tieto 3 kroky vám k tomu môže pomôcť.

dôvera
zdroj: Pexels/Ba Tik

Už žiadne lži

Najzákladanejším a najdôležitejším krokom k obnoveniu dôvery je prestať ďalej klamať a podvádzať. Tvoj partner ti musí byť plne oddaný a nemôže rozprávať ani tie najmenšie lži. Ani o banalitách. Pretože ak mu nemôžeš veriť v takých malichernostiach, ako by si mu mohla veriť vo vážnych veciach.

Ak sa jednalo o neveru, tak by určite mal obmedziť, ba až úplne zastaviť kontakt s danou osobou. Keď si mu nemohla veriť raz, s istotou nebudeš môcť ani potom. Pokiaľ už raz dokázali ísť spolu na vec, aj keď si bola, tak hocikedy môžu opäť.

Tento krok je skutočne nevyhnutný, nedá sa ho nijako obísť. Lebo jedine vďaka nemu budete na dobrej ceste, na obnovenie dôvery. Klamstvá musia ísť preč a to za každých okolností. Porozprávajte sa a uvidíš, ako bude kľučkovať, alebo sa k tomu postaví ako chlap.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating