unsplash.com

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, že keby sa niečo zmenilo čo i len o jednu sekundu, všetko by bolo inak?

pexels-photo-26135 Foto: pexels.com

Nikdy by si sa nemusela narodiť.
Nikdy by si nemusela mať okolo seba takých ľudí, akých máš.
Nikdy by si nemusela počúvať takú hudbu, akú počúvaš.
Nikdy by si nebola tým, kým si.

Vieš si to predstaviť?

V živote každého z nás sú pekné okamihy, no občas aj ťažké a trpké, ale buď rada, že to tak je. Veď predsa každá táto vec ťa formuje, mení, obohacuje, skrášľuje.

Aj ty tak veľmi často spomínaš? Na všetky tie chvíle, kamarátstva, dobrodružstva, cestovanie, bláznovstvá, na tie pocity, ktoré si cítila pri určitých chvíľach. Ja áno. A som vďačná za to, čo som prežila. Veľmi ma to zmenilo, stala som sa silnejšou a odvážnejšou.

A vieš na čo?

Veľmi sa teším na tie nové zážitky, pretože vždy je to o niečom inom. Tie prebdené noci, ktoré sme pretancovali a to, keď sme sa do rána zabávali. Tie chvíle, ktoré si nebudem pamätať s ľuďmi, na ktorých nikdy nezabudnem. Tie cestovania, pri ktorých vždy spoznám nových ľudí, či už malé zvedavé detičky alebo partiu mladých ľudí, ktorí idú na chatu sa zabaviť, ale aj starých ľudí, ktorí mi svojím rozprávaním vedia vyraziť dych a tak veľa dať.

Toto sú tie jednoduché zážitky, ktoré postupom času ukážu tú silu okamihu.

pexels-photo-42389 Foto: pexels.com

Teším sa aj na tie chvíle, ktoré raz prežijem s niekým, kto bude vypĺňať moje prázdno a kto sa bude tešiť na tie bláznovstvá.


 

A preto, moja milá kamarátka, polož si otázku, či si vďačná aj ty. Poviem ti, jednoznačne buď! Určite máš byť za čo. Len sa pozri na tie chvíle v tvojom živote. Určite nájdeš množstvo krásnych okamihov. 

„Ak je to, čo si našiel, z čistej lásky, nikdy to nezhnije. Ak to bol len okamih svetla, ako pri výbuchu hviezdy, tak po návrate nenájdeš nič. Ale videl si výbuch svetla. A už len to stojí za to.“
Joseph Campbell

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife