Photo by Jeremy Cai on Unsplash.com

Hoci nie je život prechádzka ružovou záhradou a treba rátať aj s ťažšími obdobiami, vtedy nám môže pomôcť nádej. Tú získame z pozitívnejšieho uhľa pohľadu na danú situáciu. Zároveň by sme mali byť vďační za to, čo máme a neľutovať, čo sa nám ešte nepodarilo. Portál Lifehack, The New York Times a Realbuzz uviedli tipy, ako byť väčším optimistom.

S kým si, taký si

Keď sa chceš mať v živote lepšie a neutápať sa v negatívnych myšlienkach, musíš si pozorne vyberať svoju spoločnosť. Samozrejme, máme nárok na Deň blbec, a preto keď sa ti kamoška sťažuje, vypočuj si ju. No nerob zo seba záchranné koleso a nedovoľ, aby ťa stiahla nadol ľudská nespokojnosť. Keď chceš vidieť svet okolo seba pozitívnejšie, musíš sa stretávať aj s takými osobami.

Zlepši svoju životosprávu

Na našu psychiku môže výrazne vplývať práve životospráva. Skús do svojho jedálnička zahrnúť viac zeleniny, ovocia a nezabúdaj ani na fyzickú aktivitu. Nemusíš makať vo fitku celé hodiny, no dlhšia prechádzka alebo menšie cvičenie doma, ti môže pomôcť. Keď k tomu pridáš ešte zdravšiu stravu, hneď sa budeš cítiť lepšie. Robíš niečo prospešné pre svoje telo a myseľ.

Drž sa svojich snov

Plánuješ mať v budúcnosti rodinu, či úspešnú kariéru, no zatiaľ sa ti nenaskytli tie správne príležitosti? Nevadí. Ak si aj nemala šťastie na chlapov, nemáš sa kam ponáhľať. Keď ti príde do cesty ten osudový, pochopíš, prečo to predtým nevyšlo. Z pracovného hľadiska tiež nemusíš dosahovať svetové rekordy. Choď na to postupne, krok po kroku a užívaj si celý ten proces, kým sa dostaneš do cieľovej rovinky. Predstavuj si, ako to všetko raz získaš a nezíď zo svojej cesty.

Nikomu nezáviď

Získal niekto v tvojom okolí povýšenie, či sa rovno zasnúbil? Praješ im to z celého srdca, no vnútorne ťa škrie, že čosi podobné sa nestalo aj tebe. Mala by si si uvedomiť, že každý z nás má vlastný život a pravidlá si vytvárame sami. Ak si ešte nedosiahla to, po čom túžiš, buď spokojná s tým, čo už máš. Uvedom si, aké máš šťastie a za ďalšími cieľmi sa ti pôjde omnoho ľahšie.

Zo všetkého sa vieš poučiť

V živote môžeme naraziť na množstvo prekážok a pri nich je náš postoj obzvlášť dôležitý. Namiesto toho, aby si sa ľutovala, spýtaj sa samej seba: „Aké poznatky si mám z toho zobrať?/ Čo sa ma to snaží naučiť?“ Zo všetkého sa dá vyťažiť, aj z toho zlého. Nezaoberaj sa tým, prečo sa to stalo, ale čo ti to malo dať.

Nedovoľ, aby ťa minulosť ovplyvňovala

Popálila si sa už vo vzťahoch? Nuž, to sa stáva. Lenže to neznamená, že aj tí ďalší ti zlomia srdce. Nehádž každého do jedného vreca, len kvôli zlej skúsenosti. Nebuď zatrpknutá a daj novým veciam a ľuďom šancu. Toto, samozrejme, neplatí iba pri partnerstvách. Ak si napríklad nemala dobrú prácu, neznamená to, že tá druhá bude tiež katastrofálna.

Zdroj: Lifehack, The New York Times a Realbuzz

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife