Romantika
Unsplash/Tyler Nix, Denise Jans

Myslíš si, že ti je romantika blízka? Miluješ prechádzky pri západe slnka, zamilované filmy a rozprávkové svadby? Tento kvíz ti prezradí, či tvoje srdce naozaj horí láskou. 

Tieto nežné duše sú takmer na každom kroku. Otestuj sa, či aj ty patríš medzi ľudí, ktorým je romantika blízka.

Ako sa volá romantický film z roku 2004, ktorý bol nakrútený podľa knižného bestselleru amerického spisovateľa Nicholasa Sparksa?

Správne! Nesprávne!

Zápisník jednej lásky je názov románu amerického spisovateľa Nicholasa Sparksa z roku 1996, podľa ktorej bol neskôr nakrútený rovnomenný romantický film.

Ako sa volá turecká telenovela, kde hlavná hrdinka potrebuje peniaze pre svojho chorého syna?

Správne! Nesprávne!

Tisíc a jedna noc je turecká telenovela. Na Slovensku seriál vysielala TV Markíza od 3. januára 2011 do 29. novembra 2011. Hlavné postavy stvárnili Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun a Ceyda Düvenci.

Kedy sa oslavuje medzinárodný deň bozkávania?

Správne! Nesprávne!

6. júl je venovaný práve tejto príjemnej činnosti. Medzinárodný deň bozkávania bol založený v roku 2006 a jeho cieľom je zvýšiť intimitu medzi partnermi.

Kedy je deň zaľúbených?

Správne! Nesprávne!

14. február je deň, kedy sa oslavuje sviatok svätého Valentína. Tento deň je sviatkom všetkých zamilovaných, kedy si vyznávame lásku viac ako inokedy.

Z akého filmu pochádza tento romantický citát: „Možno nie som chytrý ako ostatní, ale viem, čo je láska.“

Správne! Nesprávne!

Tieto krásne slová sú z filmu Forrest Gump, kde ich vyslovil Tom Hanks v úlohe Forresta a venoval ich svojej Jenny.

Ako sa volá romantický film, z ktorého pochádza tento citát: „Láska moja, nedokážem ani povedať, aká som vďačná za naše malé nekonečno. Nevymenila by som ho za svet. Dal si mi večnosť v rámci spočítaných dní a som ti vďačná.“

Správne! Nesprávne!

Citát pochádza z romanticko- dramatického filmu Na vine sú hviezdy, ktorého koniec nenechá ani jedno oko suché.

Ako sa odborne nazýva strach zo zamilovania?

Správne! Nesprávne!

Filofóbia je strach zo zamilovania sa a zo vzťahu s inou osobou. Táto fóbia vie poriadne skomplikovať život a človek trpiaci touto fóbiou sa časom stáva veľmi osamelým a nešťastným.

Ktorá antická grécka bohyňa je považovaná za bohyňu lásky?

Správne! Nesprávne!

Afrodita bola v gréckej mytológii bohyňa lásky, krásy a plodnosti. Podľa legendy vznikla z morského peny a je považovaná za ochrankyňu ľudskej lásky a vášní. Artemis bohyňa divočiny, lovu a panenstva a Héra bola manželkou a sestrou Dia, kráľa bohov v gréckej mytológii. Bola bohyňou manželstva a rodiny.

Si romantická duša? Tento kvíz zvládnu len ženy, ktorých srdce horí láskou
VYNIKAJÚCE
Skvelá práca! Tvoje odpovede ukazujú, že si pravá romantička s veľkým srdcom a vášňou pre lásku.
SUPER
Tvoje odpovede ukazujú, že romantika ti nie je úplne cudzia. Máš romantické črty, no nezaujíma ťa úplne všetko.
NAVADÍ
Nenechaj sa odradiť, každý niekde začínal. Dôležité je, že si sa zapojila do kvízu a možno sa ešte dozvieš viac o romantike a láske v budúcnosti. Skúsenosti sú najlepším učiteľom.

Romantika nie je pre každého a nie každá žena sníva o dokonalej a rozprávkovej láske. Či si už patríš medzi nežnejšie duše alebo nie, nezabúdaj na to, že kvíz neurčuje to, aká v skutočnosti si. Ak si myslíš, že máš zaľúbené filmy v malíčku, otestuj sa v tomto kvíze.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy