Unsplash/Brooke Cagle

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Určite poznáš ten pocit, keď sa ti nič nedarí a myslíš si, že celý svet ide proti tebe. Možno si sa pohádala s kamarátkou, nevyšiel ti pracovný pohovor alebo si sa rozišla s priateľom. A občas sa stáva, že ťa toto všetko postretne v jednom období a ty sa nezmôžeš na nič iné, iba na plač a sebaľútosť. 

Pamätaj, že zlé obdobia striedajú tie dobré. Nemôžeš mať hneď všetko, po čom si kedy túžila. Vychádza ti to v práci alebo škole, nemusí sa ti dariť vo vzťahoch. Je však dôležité, aby si každý deň ďakovala za všetko, za čo si rada.

Musíš poznať hodnotu udalostí, ktoré sa ti v živote dejú. Keď sa ti nevydaril pohovor, nevadí, príde ďalší a ten už môže vyjsť. Ak sa s tebou rozišiel partner, možno sa ti darí v kariérnej sfére, za čo môžeš byť veľmi vďačná, keďže bez peňazí sa dnes zaobídeš len veľmi ťažko.

Všetko sa deje kvôli niečomu a všetko zlé je na niečo dobré. Preto nezúfaj a buď vďačná za to, čo máš. Veci predsa prídu vtedy, keď ich najmenej čakáš a určite raz budeš naplnená šťastím aj ty. Zaslúžiš si to.

Pohyb je základ života

Šport nemá blahodarné účinky iba pre našu fyzickú kondíciu. Dokážeš pri ňom vypnúť tak, že sa úplne uvoľníš aj psychicky. Vyplavíš z tela negatívnu energiu, ktorú vložíš do silových tréningov alebo do kardia. Existujú však aj špeciálne cviky na uvoľnenie mysle. Ide napríklad o jogu a pilates.

Iba obyčajná prechádzka dokáže tvoju myseľ neuveriteľne zregenerovať. Ak sa však nemáš s kým prechádzať, daj si slúchadlá do uší, zapni si svoj obľúbený playlist a vyber sa na čerstvý vzduch sama. Môžeš si pri tom aj zabehnúť, čo pomôže tvojmu telu.

Sebauspokojenie

Nie, ani náhodou nejde o to, čo ti napadlo pri spomenutom slove. V tomto bode ide najmä o to, aby si sa naučila predychávať zlé situácie v živote. Keď sa ti udeje nejaká zlá vec, iba zatvor oči a zhlboka dýchaj. Nezabudni mať pri tom zatvorené oči a nesústreďuj sa na nič iné ako na hlboký nádych a výdych.

Nauč sa chváliť samu seba za dobré maličkosti a nemysli na neúspech. Šťastie do našich životov príde vtedy, keď myslíme pozitívne.

Skús to zahodiť za hlavu a povedať si „nevadí, nabudúce mi to vyjde“. Každý má totiž nárok na šťastie a je iba otázkou času, kedy to tvoje zlé obdobie vystrieda to perfektné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife