instagram.com/adinistorfoto

Šťastie sa nedá kúpiť ani ružami, plyšovým macíkom ani sladkými slovami. Ak nie si šťastná, nedokážeš sa tešiť z maličkostí, z pekného počasia a tvoje dni sa zrazu začnú zlievať do jedného. Práve láska by ti to šťastie mala dávať a nie brať. Ak to tak necítiš, musíš niečo zmeniť.

Láska nemá byť trápením. Ak si vo vzťahu so správnou osobou všetko má byť zrazu ľahšie, nie ťažšie. Do života by mala vniesť pozitívne myslenie, radosť, hrejivý pocit na srdci, široký úsmev a hlavne motýliky v bruchu. Toto sú znamenia toho, že vo vzťahu naozaj nie si šťastná. Že váš vzťah je už len o kamarátstve, možno súcite a strachu zo samoty alebo len kvôli stereotypu a komfortnej zóne.

1. Radosť

Nie materiálna alebo radosť v podobe, že sa mu niečo podarilo a ty sa tešíš, že to zvládol. Toto je úsmev na tvári od ucha k uchu, keď ho za deň uvidíš aj stokrát. Radosť z toho, že trávite spolu čas či už v prírode, v kine, pri večeri alebo pri robení domácich prác. Jednoducho hrejivý pocit pri srdci, že ho pri sebe máš, že je tvoj, že ty si jeho a spolu vytvárate súlad.

2. Slzy

Láska a pocit lásky sú dve rozdielne veci. Ak je to naozaj muž tvojho života, ktorý ťa robí šťastnou a váš vzťah je naozaj úspešný, tak potom vieš čo je plakať z lásky. Nastane to vtedy, ak miluješ tak veľmi, že už len pohľad na neho a vaše “hlboké” debaty ťa dojímajú, pretože ďakuješ za takého partnera. Myslíš na neho aj po roku, po dvoch aj po desiatich rovnako ako pri randení. Láska je cit, ktorý treba budovať, starať sa o ňu ako o rastlinku, ale musíš ju cítiť stále. Ak raz odíde je veľmi nepravdepodobné, že sa znova objaví.

3. Predstavivosť

Plánovali ste možno spolu budúcnosť, no ty pomaly cítiš, že si nevieš predstaviť spoločný život. Zrazu začneš hľadať výhovorky, prečo nie. Druhá možnosť toho, že nie si šťastná a vo vzťahu pokračovať nechceš je aj tá, že si predstavuješ iných chlapov. Nie v posteli, ale v budúcnosti. To, že sa pozrieš na iného nič neznamená, ale povedala si si za posledný čas: “Aké by to bolo s iným, toho by som mohla zbaliť alebo ten by sa ku mne viac hodil?” Ak máš plnohodnotný vzťah, v ktorom miluješ až do zbláznenia, na chlapov sa pozeráš len ako na pekných ľudí, no nezvykneš si s nimi predstavovať iné veci, pretože svojho partnera miluješ najviac.

4. Čas

Na začiatku, keď ste mali obidvaja ružové okuliare a randenie len naberalo na obrátkach, ste spolu trávili nespočetne veľa času. Každý deň, celé víkendy, všade spolu. Teraz, ale už čoraz viac času tráviš sama. Chceš ísť sama alebo s kamoškami, nie s ním. Čas, ktorý s ním tráviš je len nuda a možno povinnosť, aby si ho nesklamala.

5. Smútok

Pozor, ak vo vzťahu nie si šťastná, tak toto je ten hlavný bod prečo ho ukončiť. Necítiť sa dobre, je horšie ako byť v nefungujúcom vzťahu, ktorý berie viac energie ako dáva. Ak cítiš dlhodobý smútok, kvôli jeho chovaniu, alebo kvôli sebe, že mu nedávaš toľko lásky, možno sa cítiš smutná a ani nevieš prečo je možné, že to už nie je láska. Je to len stereotyp a nie chtíč, ktorý by vás mal hnať k tomu, aby ste boli spolu.

Šťastná vo vzťahu budeš hlavne vtedy, ak nájdeš niekoho, s kým tá iskra, plameň a láska nevyhasne. Kto ťa nebude robiť šťastnou len po materiálnej stránke, alebo len ako kamarát, ale kto ťa bude milovať ako milenec, prekvapovať ako čerstvo zaľúbený muž, ochraňovať ako oko v hlave a hlavne, kto ťa bude priťahovať ako magnet. Už len to, že si klikla na tento nadpis svedčí o tom, že niečo nefunguje. Možno to je len chvíľková záležitosť, ktorá prehrmí a vy sa znova budete milovať, ale dávaj si pozor na svoje srdce a svoje šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating