Milujete sa, je ti s ním dobre a naozaj si rozumiete. No pri predstave, že by si teraz mala stáť pri oltári sa ti zježia všetky chlpy na tele. Ver alebo nie, nie si jediná.

Možno je to touto dobou, ktorá je v porovnaní s generáciou našich rodičov v tomto smere o čosi „opozdenejšia“. Kým naše matky sa brali sa priemerne v 22 rokoch a o rok na to už mali dieťa, ty si rada, ak sa dokážeš sama postarať o svoju mačku alebo kvet v izbe.

Svadba, dom, deti. To všetko odkladáme na potom, a bojíme sa priznať, že máme podvedomý strach. Vieme, že súčasný svet nám ponúka mnoho možností a tak váhame. Nie je to však zbytočné? V prvom rade by si mala pochopiť podstatu svojho strachu, a tak ju dokážeš lepšie strachovať. V tomto článku ti prinášam 3 znamenia, že ešte stále nie si pripravená usadiť ťa a odôvodnenie, prečo je tomu tak.

1. Zaujímaš sa, čo všetko ťa vo svete ešte čaká

Pravdou je, že dnes máme v oblasti randenia omnoho viac možností ako mali naši rodičia. Sociálne siete, zoznamky a akási liberálnosť, čo sa týka nadväzovania nových kontaktov, sa dnes nosí. Nezáleží na tom, ako veľmi spokojná teraz vo vzťahu si, no čo ak je tam vonku niekto, s kým by ti bolo lepšie? Bojíš sa, že keď sa nadobro usadíš, prídeš o ďalšie romániky. Toto sa zvykne stávať ľudom, ktorí sú so svojim partnerom od skorého veku a nestihli si takpovediac užiť. Sú zvedaví, pretože nevedia, o čo prichádzajú. A pritom si neuvedomujú, aké je dnes ťažké nájsť človeka, s ktorým si sadnete a zároveň sa k tebe bude chcieť „priviazať“.

2. Cítiš, že ťa tvoj vzťah ťahá k zemi

Možno nie tak doslova, ale občas ti je viac príťažou. Niekde vo svojom podvedomí máš zoznam vecí, ktoré si chcela stihnúť ešte predtým, než sa usadíš. Chcela si cestovať a dosiahnuť isté kariérne úspechy. Svadba by pre teba mohla znamenať koniec. Nevieš, či si ochotná obetovať svoje plány a sny pre „rodinné dobro“. Stáva sa, že sa pri partnerovi cítiš natoľko pohodlne, že pre teba nie je už žiadnou výzvou. Neposúvaš sa, aj keby si chcela. Svadba s ním by pre teba znamenala zabehnutie do každodennej rutiny, ktorej sa desíš. Ak však pri tebe stojí ten správny partner, podporí ťa za každých okolností. Nájdi si čas na seba a svoje záujmy a uvidíš ako sa k tomu postaví on. Na základe toho sa veľmi rýchlo rozhodneš, či je tým správnym partnerom pre teba. Neboj sa, môžeš mať aj svoje sny aj milujúceho partnera, len to musí pochopiť.

3. Vymýšľaš si nezmyselné dôvody, prečo to nebude fungovať

Nemáš špecifický dôvod, prečo by to nemalo fungovať. No vymýšľaš si ho. Si naučená sabotovať tvoje vzťahy kvôli nezmyslom. Rozdielny hudobný vkus naozaj nie je dôvod na rozchod. Ani to, že ty si sa stala vegetariánkou, zatiaľčo on má rád mäso. Obzri sa späť na svoje predchádzajúce vzťahy. Prečo skončili? Neboli to malichernosti, vďaka ktorým ste sa rozišli? Možno za tým naozaj nebolo nič vážne, len tvoj hlboko zakorenený strach z vážnych vzťahov.

Pokiaľ si sa našla v týchto znakoch, skús porozmýšľať, prečo sa tak veľmi bojíš záväzkov. Môžu byť za tým nevydarené vzťahy, alebo zlá skúsenosť. No neexistuje nič, na čom by sa nedalo popracovať.

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.