On nebol ten pravý! Nemalo to s ním budúcnosť. Ako som s ním mohla byť? Zdajú sa ti tieto vety povedomé? Možno si už premýšľala nad tým, ako to, že sa zamilujeme do tých nesprávnych ľudí. Aký to má v našom živote význam? Nebolo by jednoduchšie nájsť toho pravého a prežiť s ním šťastne celý život?

Nuž, bolo by to ako v rozprávke. Ale ako už tušíš, život takto nefunguje. Život nás totiž skúša v každom smere. Skúša, čo všetko zvládneme, skúša, či si dokážeme vziať ponaučenie, či vieme ako osobnosti rásť. A rovnako tak je to aj v oblasti vzťahov a lásky.

Bolo by príliš ľahké nájsť svoju spriaznenú dušu a prežiť s ňou život. Ako by si potom vedela, že je to tá pravá polovička? Veď by si netušila, či existuje niekto lepší alebo horší. Netušila by si, že vzťahy môžu mať tisíce tvári. Preto sa musíme zamilovať do tých, ktorých neskôr nazveme tými „nesprávnymi“.

Lenže sú to tí, ktorí majú pre nás a našu budúcnosť veľký význam. Ukážu ti, čo od vzťahu skutočne chceš a čo už nikdy zažiť nepotrebuješ. Naučia ťa ísť si za svojím, s každým jedným z nich dospeješ o čosi viac. Posunú ťa až na miesto, kedy budeš pripravená otvoriť svoje srdce tomu, kto už do tej skupiny nezapadne. Pretože ten tu už bude navždy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.