empatická kamarátka

Pre každého z nás je dôležitá podpora a pocit, že nám niekto rozumie. Lenže nie každý dokáže súcitiť s tým druhým, pokiaľ sa mu niečo stane. Vďaka tomuto kvízu zistíš, ako veľmi si empatická a ako vnímaš pocity ostatných ľudí okolo teba. 

Môžu ti tvoji kamaráti zavolať úplne kedykoľvek?

Zvykneš chodiť do útulku?

Zvykneš sa zúčastniť zbierky pre choré dieťa na internete?

Môžu sa tvoji blízki na teba spoľahnúť?

Považuješ samu seba za dobrú kamarátku?

Myslíš často na problémy ostatných?

Dokážeš zrušiť svoje plány a venovať sa človeku, ktorý má problém?

Dokázala by si obísť bez povšimnutia človeka, ktorému je zle?

Čo urobíš, keď neznáma osoba pri tebe začne plakať?

Ako veľmi si empatická? Otestuj sa a zisti, ako vnímaš pocity druhých
Si nesmierne empatická osoba.
Dokážeš cítiť cudziu bolesť ako svoju a takisto to aj prežívať. Pomáhať pre teba vôbec nie je cudzie a robíš to veľmi rada. Nespravodlivosť je pre teba neznesiteľná a trhá ti srdce. Nezabúdaj však ani na seba a na svoje pocity.
Si empatická, ale máš aj presne určené svoje hranice.
Vieš súcitiť a emočne podporovať ostatných. Ale robíš to vždy presne do toho momentu, kým ti to nezačne nejak škodiť alebo kým sa tebe nezačne kaziť nálada. Ďalej už súcitiť, bohužiaľ, nedokážeš. Nedokážeš to už robiť nasilu.
Vôbec nie si empatická.
Pre teba je veľmi náročné súcitiť spolu s niekým. A preto je dosť možné, že ťa tvoji blízki považujú za človeka s chladným srdcom. Nie je to však tak. Len je to pre teba veľmi ťažké, ale to neznamená, že ti nie je ľúto toho človeka. Daj mu o tom vedieť, určite to ocení.

A ak si príliš empatická, tento článok je venovaný tebe.

Žiaľ, niektorí ľudia dobrotu druhého vedia zneužiť vo svoj prospech a dokonca existujú aj takí, ktorí majú všetko na háku a aj keď sú s tebou, tvoje problémy sú im ukradnuté. A tieto znamenia k tomu majú najväčšie sklony.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy