Indigo deti sú novou generáciou nadaných detí, ktoré sú veľmi tvoritvé, citlivé a zvedavé. Taktiež majú silné sklony k umeniu a sú často nepochopené. Patríš medzi „indigo deti“ aj ty? 

1, Len málokedy ti porozumejú ľudia, pretože si veľmi citlivá a niekedy až príliš empatická. Často sa cítiš ako mimozemšťan, ktorý nedokáže oddeliť svoje pocity a myslíš si, že sa s tebou zaobchádza zle.

2, Prežívaš veci a cítiš viac, ako iní ľudia. Plačeš, keď sú filmy smutné a smeješ sa, keď je niečo smiešne. Prežívaš to tak, ako to cítiš. Indigo deti majú „pokročilé emócie“ a preto sa niekomu môže zdať, že to príliš preháňajú.

3, Nemáš tradičné myslenie. Si veľmi inteligentná, aj keď to málokto vie oceniť. Vždy si bojovala vo svojej škole, pretože si mala pocit, že je úplne zbytočné, čo momentálne rieši učiteľka a nikdy ťa nezaujímali veci, ktoré ti to života nič nepriniesli. Veľmi veľa čítaš a snažíš sa všetky svoje vedomosti zúročiť v každodennom živote.

4, Nikdy si nebola úplne „normálna“. Vždy si bola niečím iná a druhí nemali problém povedať ti to. Tvoja otvorenosť a empatia ťa odlišuje od druhých a taktiež tvoje myslenie a vnímanie sveta sú veľmi neobvyklé.

5, Vždy si mala silnú túžbu pochopiť to, ako veci fungujú. Indigo deti chcú pochopiť všetko a sú to presne tie deti, ktoré sa neustále pýtajú „prečo?“. Niektorí ich otázky akceptujú, druhí sú z nich už otrávení. Preto mnohí ľudia doteraz nechápu, prečo sa o všetko tak zaujímaš. Myslia si, že máš veľké nároky a si príliš vyspelá.

zdroj: pexels.com

6, Máš silnú snahu pochopiť zmysel života. Indigo dieťa veľmi rieši to, aký má život, čo môže zmeniť a aký je jeho zmysel. Zaoberá sa len otázkami, ktoré mu dajú odpovede a taktiež potrebuje vidieť vo všetkom zmysel. Je jedno, či sú to priatelia, rodina alebo práca. Všetko musí byť preňho hodnotné.

7, Máš záujem o paranormálne témy. Nevyhýbaš sa duchovnu, pretože ťa to vždy priťahovalo. Veľmi sa zaujímaš o podobné témy a chceš vedieť všetko do hĺbky.

8, Si vyspelejšia ako väčšina ľudí v tvojom veku. Potrpíš si na dobré vzťahy, nezaujímajú ťa plytké konverzácie a chceš od života viac. Plníš si svoje sny a príliš sa netrápiš. Chceš využiť svoj život naplno.

9, Neberieš ohľad na autoritu. Ak je niekto hlupák, je ti jedno, koľko má rokov. Ak niekto nemá pravdu a je arogantný, chováš sa k nemu tak, ako si zaslúži.

10, Máš neuveriteľnú predstavivosť. Ako indigo dieťa si neuveriteľný rozprávač s obrovskou kreativitou a fantáziou, ktorá ti ponúka neobmedzené možnosti a preto si často pretváraš realitu podľa seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.