Často sa spolu smejete. Vieš, že sa na neho môžeš obrátiť s každým problémom. Chodíte spolu na party a odprevádza ťa domov. Nikdy nezabudne na tvoje narodeniny či meniny. Rovnako ako ani ty na jeho. Vždy ho rada vidíš, môžeš sa mu vyplakať na ramene. Videl ťa neupravenú, opitú, chorú, unavenú a aj tak ťa má stále rovnako rád. A aj ty jeho…skoro ako brata.

Termín „friend zone“ je v dnešnej dobe veľmi skloňovaným slovným spojením.  Nie je to nič príjemné, ak človek , ktorého máš nadovšetko rada k tebe začne prechovávať city, ktoré ty voči nemu nechováš.  Tak veľmi by si si želala, aby ti nezačal dávať náznaky, ktoré zo začiatku nerozpoznávaš. Viem si predstaviť, aké to musí byť pre neho zložité. Správať sa ako kamarát, a pritom ťa tajne ľúbiť. No, čo s tým pokiaľ to necítiš rovnako?

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že pravdepodobne nie ste na rovnakej vlne. Ak si už všimneš, že tvoj kamarát začína mať k tebe blízko, viac ako si to želáš, mala by si spozornieť. Ani pre jedného z vás to nebude ľahké a je veľmi pravdepodobné, že už nikdy nebudete tá „dvojka“ ktorou ste boli.

tumblr_ofid809s3f1qc91i1o1_500 napoleonfour.com

Ako mu dať najavo, že vaše city sú odlišné?

Skús sa s ním rozprávať o chlapcoch, ktorí sa ti páčia. Snaž sa vyhýbať stretnutiam, kde budete len sami dvaja a namiesto toho navrhni večer s partiou priateľov. Dávaj si pozor na to, aby správy , ktoré mu píšeš neboli dvojzmyselné a neflirtuj s ním ani zo srandy. Zbytočne ho nedráždi. A ak si bola zvyknutá, že ti so všetkým vždy pomohol, trochu to skús obmedziť. Ak aj napriek všetkým týmto signálom, sa bude pokúšať o niečo viac, neostáva ti nič iné ako sa o celej situácii otvorene porozprávať. Táto debata bude nepríjemná, ale potrebná.

Hlavne buď úprimná a skús vyjadriť, ako to cítiš ty bez toho, aby si znehodnotila jeho pocity. Daj mu jasne najavo ako si ceníš vaše PRIATEĽSTVO a spoločne strávený čas, avšak necítiš k nemu nič romantické. Povedz mu, že mu nechceš ublížiť, a preto to vravíš radšej skôr ako bude neskoro. Potom to bude závisieť od neho ako sa zachová. Voľba je na ňom. Nečuduj sa ak sa urazí. Mužské ego sa bude cítiť ponížené, ale prejde to.

Viem, že ťa to bude mrzieť, že si ho mala rada a nikdy mu nechcela ublížiť. Tak isto si to aj on po čase uvedomí. Vaše priateľstvo sa neskončilo, pretože si ho TY nechcela. Došlo k nedorozumeniu a mrzieť vás to bude oboch rovnako. Taký je život a láska. Iskra nepreskočí vždy a niektoré city sa ovplyvniť nedajú, aj keby sme si to veľmi želali.

Cover photo: www.pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating