Seriály Elite a Valeria
Instagram/elitenetflix/valerianetflix_

Seriály nie sú dobré iba na to, aby nám zahnali nudu. Veľakrát sa vďaka nim niečo naučíme zo sveta, ktorý nám priblížia, no trénovať sa nimi dá perfektne aj cudzí jazyk. Seriály a pesničky sú totiž skvelým a prirodzeným nástrojom učenia sa hravou formou. Texty, skloňovanie, používanie fráz, to všetko si zapamätáš ľahšie, než z nudných hodín v škole.

Angličtina pri seriáloch je už samozrejmosťou, no šancu by si mohla dať aj takému vášnivému jazyku, akým je španielčina. Či ťa ešte len láka jej učenie alebo už máš školské lekcie za sebou, naše nasledujúce tipy ti pomôžu oprášiť jej základy a určite sa na teba nalepí aj niečo viac. A neboj sa, La casa de papel, tu nebude.

Elite

Na prvý pohľad seriál ako mnoho iných – stredná škola a problémy jej žiakov v rôznych smeroch. Avšak, tu sa dej odohráva na elitnej škole, ktorú navštevujú prominentní žiaci, ku ktorým chcú zapadnúť traja noví spolužiaci z chudobných pomerov. A aby toho nebolo málo, k tínedžerským záhadám sa pridá aj vražda.

Valeria

Ak miluješ typicky ženské seriály, potom by ťa mohol zaujať tento španielsky „Se* v meste“. Ako inak, ide o 4 kamarátky, ktoré sú úplne rozdielne, no stoja vždy pri sebe. Užívajú si svoje životy v Madride, ale aj sa trápia nad vzťahmi. V týchto dámach tesne pred tridsiatkou sa nájde nejedna z nás.

La chicas del cable

V Madride ostaneme aj pri tomto seriály a dokonca aj pri téme ženy, no tentokrát sa vrátime pár desiatok rokov v čase. Dej sa odohráva v telekomunikačnej firme, kde pracujú rôzne typy žien, ktoré však spojí silné priateľstvo. Aj keď je každá iná, spoločne bojujú za svoje práva, pričom sa nezabúda ani na lásku a ich osobné problémy.

El Pueblo

Ak sa chceš zabaviť pri niečom, čo má ľahší dej, potom je tento komediálny seriál pre teba. V jednej dedinke, ktorá pomaly vymiera, sa zrazu ocitnú noví obyvatelia. Ako inak, každý z nich je úplne iná osobnosť a vzájomne sa nie len spoznávajú, ale riešia aj nové, nečakané situácie. Nechýbajú vtipné nedorozumenia a tvoja španielčina sa obohatí o poriadny slang.

El Ministerio del tiempo

Ministerstvo času je sci-fi seriál s prvkami komédie. V ňom si spolu s troma agentmi pocestuješ v čase. Ich úlohou je totiž práve to. Nie pre zábavu, ale aby riešili rôzne úlohy a zločiny a zmiernili tak ich následky v budúcnosti. Každý z nich pochádza z iného obdobia a tak sa stretávajú s rôznymi zaujímavými situáciami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife