instagram/caseybooth/perioddramacouples

Kto by nemiloval vianočné filmy? Klasiky, ktoré pozeráme každý rok dookola s cukrovinkami v ruke. Ak práve ty patríš do skupiny ľudí, ktorých už tie klišé filmy nebavia, máme tu pre teba zopár tipov na trocha netradičné snímky. Budú sa síce odohrávať na Vianoce, no zabudni na všetko pozlátko.

Krampus

Ak si myslíš, že na Vianoce chodí iba Santa, si na omyle. K tým, ktorí Vianoce zavrhli môže prísť aj jeho opak, diabolský tvor. Keď sa máš chuť báť, potom si tento film musíš pozrieť. Nie všetci si totiž môžu užívať rodinnú pohodu s padajúcimi vločkami za oknom. Môže to byť hrozná metelica, ktorá so sebou prinesie aj strašidelné prízraky.

Aj Santa má brata

Ak sa nerada bojíš a radšej sa chceš zasmiať, potom rozhodne stojí za pozretie táto staršia komédia. V hlavnej úlohe hrá Vince Vaughn, ktorý predstavuje Freda Clausa – áno, brata samotného Santa Clausa. Na rozdiel od svojho brata však nie je tak láskavý a veselý. Dokonca neverí ani na Vianoce. Keď však bude mať Santa problém, rodina by si pomôcť mala.

Luskáčik a štyri kráľovstvá

Klasická rozprávka v modernom prevedení, ak máš chuť na niečo tradičnejšie, no u nás stále neokukané. V tomto filme spoznáš príbeh Kláry, ktorá sa snaží nájsť kľúč k skrinke, ktorú dostala od svojej zosnulej matky. Pri ceste za ním sa dostane do úplne iného sveta, kde spozná nové rozprávkové ríše.

Santa je úchyl!

Willie a Marcus majú Vianoce celkom na háku. Namiesto pokojných chvíľ chodia po obchodných centrách prezleční za Santu a elfa a vykrádajú obchody. Všetko sa to ale zmení, keď stretnú osamelého chlapca, ktoré nikto nemá rád. Čo myslíš, ako dopadne priateľstvo tejto čudnej trojice?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife