Veľakrát čítam o vyznaniach lásky, kde žena alebo muž ospevujú jeden druhého zato, že bez nich nemôžu žiť, dýchajú jeden pre druhého a sú jedna duša v dvoch telách.

Áno, tiež som ho kedysi tak ospevovala. Milujem ho. Naozaj. Máme síce len 20 rokov, ale asi sme sa za tie 3 roky niekam posunuli. Tiež som mu hovorila ako svet bez neho nemá zmysel (to nemá, verte), no po pár udalostiach a momentoch, ktoré sme museli zvládnuť som pochopila, že som stále normálna ľudská bytosť, ktorá musí vedieť žiť samostatne.

Zo začiatku, vo vzťahu som sa veľmi upínala na jeho existenciu. Prežijem ak on, nebudem naštvaná, ak on… všetko bude v poriadku dokým on… Veľakrát som nerobila to, čo som chcela, len aby sme boli stále spolu. Aby sme žili jeden pre druhého. Avšak prišla som na to, že som robila chybu, pretože sa môj osobný rast zastavil. Dýchala som len preňho a zanedbávala som samú seba. Nerobila som nič pre môj osobný prospech či posun v živote. Jedného dňa som povedala dosť!

Jasné, že ho ľúbim stále do dnešného dňa a chcem s ním mať rodinu, avšak, ženy, pamätajte si že ste schopné a induviduálne bytosti, ktoré majú zanechať istý odkaz tomuto svetu. Nedržte sa na to, že pokiaľ máte niekoho, nemusíte nič robiť, čeliť problémom netreba a všetko v tej dvojici predsa len strpíte. Je to krásne, no musíme dbať aj na svoju sebestačnosť, na to, že i my môžme dosiahnúť istý úspech, ktorý náš partner môže podporiť a oceniť. Musíme sa rozvíjať či už s ním alebo bez neho. Tvoriť a rásť. Nestojte stále na jednom mieste a hlavne nebuďte naviazané na jeho existenciu.

Ste múdre, mladé a krásne ženy schopné veľkých úspechov. Viete tvoriť i popri vzťahu a takisto aj rásť. Nie ste odkázané na živote iného. Ste predovšetkým odkázané samé na seba a viete byť skvelé a úžasné a samozrejme i sebestačné popri životnej láske. Nezahadzujte svoj život a jedinečnosť kvôli partnerovi! I on sa určite bude rád pozerať na Vaše úspechy a tešiť sa s Vami. Verte mi, keď mi môj muž povedal, ako je na mňa pyšný, keď som vytvorila jeden projekt, o to viac som začala vnímať našu lásku.

titulná foto: Simone Beccheti

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating