Saunovanie ako cesta k zdraviu a relaxácii

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každá z nás si potrebuje raz za čas oddýchnuť od všetkých povinností. Škola, práca, rodina a iné povinnosti sa ti môžu zdať až príliš stereotypné. Chýba ti energia a radosť zo života, pretože myslíš viac na iných? Možno potrebuješ len chvíľku pre seba a naozaj kvalitný oddych. Čo tak saunovanie, o ktorom píše aj web National Institutes of Health?

Prinášame ti zaručený spôsob, vďaka ktorému si nielen oddýchneš, ale podporíš aj svoju imunitu alebo športovú výkonnosť. Prečo je vlastne sauna zdravá a aké benefity prináša ženám?

Prečo je saunovanie také zdravé?

Zlepšenie nálady a kvalitná relaxácia

Sauna poskytuje príjemné prostredie na relaxáciu a oddych. Teplé ovzdušie, ticho alebo príjemná hudba, môžu pomôcť zmierniť napätie a stres. Každodenne je naše telo vystavené stresu a rušivým elementom, ktoré pôsobia na nervový systém každého človeka.

Lepší spánok a uvoľnenie svalstva

Pre mnohých ľudí má návšteva sauny pozitívny vplyv na kvalitu spánku. Po návšteve sauny sa môžeš cítiť viac uvoľnená a pokojnejšia, čo môže uľahčiť zaspávanie a zlepšiť celkovú kvalitu spánku.

Saunovanie ako cesta k zdraviu a relaxácii
zdroj: Pixabay/Zerocool

Ak cvičíš alebo vyvíjaš väčšiu športovú aktivitu, návštevou sauny potešíš aj svoje svaly. Vystavenie sa teplu v saune môže pomôcť uvoľniť svaly a zmierňovať svalové napätie.

Zlepšenie pleti

Ak zvažuješ návštevu sauny, tak určite bez make-upu. Sauna môže mať prospešný vplyv na pokožku tým, že pomáha otvárať póry. Počas saunovania sa vďaka poteniu pokožka zbavuje nečistôt, odumretých buniek a zlepšuje sa aj jej prekrvenie.

Po poslednom saunovom cykle nezabudni na dôkladnú sprchu a umytie tváre. Zbavíš sa tak prebytočných nečistôt aj potu a pokožka bude čistejšia a žiarivejšia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife