napoleonfour.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Myslíš, že potrebuješ v novom roku nejakú zmenu? Pri väčšine ľudí sa stáva tradíciou, že si začiatkom roka zaumienia, že začnú cvičiť alebo prestanú fajčiť.

No čo tak prepracovať svoj postoj a všeobecný prístup k životu?

Raz príde čas, kedy začneš hľadať svoje vlastné priority, budeš chcieť dosahovať svoje vlastné ciele a viesť o dosť šťastnejší život. Preto existuje 7 zlých návykov, ktorých by si sa v prvom rade mala zbaviť.

Neočakávaj, že táto drastická zmena bude ľahká. Ale určite to bude stáť za to, ak si začneš všímať rozdiely vo všetkých oblastiach svojho života.

pexels-photo-65100 photo: pexels.com

Prestaň sa starať o to, čo si o tebe myslia ostatní

Máš tendenciu sa príliš starať o to, čo si o tebe myslia ostatní? Alebo o to, ako by mohli súdiť tvoje činy? Mala by si čím skôr prestať.

Nedávaj názory iných pred tie svoje. Neskôr zo seba môžeš začať mať len zbytočné komplexy a začne ti klesať sebavedomie. No na druhej strane ti môže aj príliš narásť.

Posúď sama, čo je pre teba tou najlepšou cestou vpred. Nikto iný nemôže plne oceniť tvoje skutky, činy, nové oblečenie, vlasy, čokoľvek. Nikdy nikto nebude vedieť, aké je žiť tvoj život a názory iných môžu byť často založené aj na chybných predpokladoch a nepresných informáciách, ktoré sa k tebe dostanú.

Prestaň sa porovnávať s ostatnými

Je to lákavé pozerať na ceny a úspechy iných, alebo čo vlastnia. No bohužiaľ, je to len strata času. Každý z nás je úplne jedinečný jednotlivec, ktorý by mal dodržiavať istú svojskosť. To, čo je pre neho typické a nie to, čo odpozeral od niekoho iného.

Navyše, ak sa s niekým porovnávaš, tak to často vychádza len z čistej závisti, ktorá môže otráviť aj tvoje vzťahy.

Mimochodom, gratulujem každému, kto sa zameriava na svoje vlastné triumfy a osobnostné ciele a naučil sa, že len on sám je strojcom svojho šťastia. 🙂

Prestaň obetovať svoje vlastné šťastie pre niekoho iného

Už si niekedy kládol sny iných pred tie svoje? Napríklad si sa presťahovala na miesto, kde sa ti absolútne nepáči len preto, lebo si sa obetovala pre niekoho iného. Alebo si si vzala menej príjemnú prácu len preto, aby si sa o niekoho mohla starať.

Stále je veľmi kontroverznou a diskutabilnou témou, či obetovať vlastné šťastie pre niekoho, koho máme radi. No aj keď si to nechceme priznať, tak v dlhodobom horizonte to len zriedka funguje dobre.

Sebaobetovanie vedie k horkosti a závisti, zatiaľ čo sebarealizácia a naháňanie vlastných snov vedie často len k spokojnosti a vnútornému naplneniu.

Skús nájsť kompromis medzi podporou druhých a životom, ktorý chceš viesť ty.

Zdroj: thoughtcatalog.com photo: thoughtcatalog.com

Prestaň čakať na to, čo chceš

Všetci máme nejaké obmedzené množstvo času na tejto planéte a nikto nevie, kedy ten čas skončí. S touto myšlienkou v mysli sa opýtaj sama seba, čo také si urobila v poslednej dobe, aby si bola bližšie k svojim cieľom.

Vždy ťa môžu ľudia podporiť, pomôcť ti. No základná energia vychádza jedine z teba a ty si počiatkom tvojich splnených cieľov.

Nečakaj, že to všetko raz za teba urobí niekto iný. Zamysli sa nad sebou a urob si rok 2017 krajším.

Prestaň strácať čas bezvýznamnými činnosťami

Čas je najcennejšou komoditou zo všetkých. Vždy si môžeš spraviť viac priateľov a zarobiť viac peňazí, no čas strávený na čase už nikdy nevrátiš späť.

Nauč sa sústrediť a premýšľať užitočne. Je dôležité si raz za čas oddýchnuť. No ak chceš, aby si viedla svoj ideálny život, tak si budeš musieť ujasniť svoje ciele a venovať viac času tomu, aby si sa uistila, že sú realizované.

Prestaň sa zameriavať na negatívne veci

Život je jeden veľký babylon zlého, neutrálneho, dobrého, škaredého, pekného. Tvoje životné skúsenosti budú vždy závisieť od toho, ako sa na to budeš pozerať. Každá skúsenosť, či už je zlá alebo nie, ti dá do života isté ponaučenie, ktoré ti jedine prospeje a osobnostne ťa môže posunúť oveľa vyššie.

Ak máš pocit, že ťa postrehuje najmä veľa negatívnych situácií, tak sa na to len TY tak pozeráš. Takýmto spôsobom tvoja viera v pozitívne zmeny odíde a ty nebudeš vedieť, ako ďalej.

Na začiatok skús hľadať kúsok pozitíva aj v banálnych situáciách a tvoj život bude zrazu o dosť znesiteľnejší. Trávenie času s pozitívne naladenými ľuďmi ti pomôže rozvinúť tento zvyk.

Prestaň byť uväznená v očakávaniach iných

Naši príbuzní, kamaráti, profesori, kolegovia, ľudia, s ktorými sa denne stretávame majú o nás veľké očakávania.

Média, alebo spoločnosť nám vnucujú, že za úspešného človeka sa pokladá jedine ten, ktorý má dobré vzdelanie, vysoko platenú prácu, nájsť spriaznenú dušu v dvadsiatke, vydať sa a spoločne vychovávať šťastnú rodinu.

Zároveň sa očakáva, aby sme si naďalej udržovali veľký okruh dobrých priateľov, aby sme sa vždy správali ako dobrí občania a aby sme sa naučili skrývať našu zraniteľnú stránku.

Všetky tieto očakávanie iných majú na človeka obrovský vplyv a toto je častým dôvodom vzniku depresií a iných duševných problémov.

Snaž sa mať realistickejší pohľad na život a oddeľ svoje túžby od tých vnucovaných vonkajšimi silami.

Urob si čas spoznať sám seba a formovať život, ktorý vyhovuje skôr tebe než nasledovať očakávania davu.

pexels-photo-92323 photo: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife