Pexels/Mathilde Langevin

Keď sa človek zamiluje, len ťažko uverí tomu, že by jeho šťastie a vášeň mohli niekedy upadnúť. Avšak, realita je taká, že vzťahy sa s postupom času dostávajú do určitého stereotypu. Na tom však nie je nič zlé, ak to dokážete obaja prekonať a vedieť si aj po rokoch vážiť jeden druhého. No čo v prípade, keď máš po určitej dobe pocit, že namiesto radosti cítiš pri partnerovi únavu?

Pritom spolu nemusíte ani randiť dlhé roky. Pocit bezmocnosti môže prísť v akomkoľvek čase. Nie je to len o tom, že sa medzi vami dlho nič „nedeje“, ale napríklad aj o tom, že prídu problémy, ktoré nebudete vedieť vyriešiť. Alebo o každodenných maličkostiach, ktoré ti už tak lezú na nervy, že nemáš síl znova sa opakovať a snažiť o niečo, čo nemá význam.

Možno to poznáš – dookola s partnerom riešiš tie isté veci, ktoré ti už siahajú nad hlavu. Nepochopenie z jeho strany, kto spraví domáce práce, žiarlivostné scény, chýbajúca iskra, problémová rodina, peniaze, … existujú stovky dôvodov, kvôli ktorým môžeš mať pocit, že už to ďalej nedávaš.

Jediné, čo cítiš, je vedomie toho, že toto nie je šťastie, ktoré tu bolo kedysi. Máš v srdci prázdno a ani nevieš, prečo si sa ešte nezbalila a neodišla, pretože, ako to takto bude ďalej pokračovať, celú ťa to zničí. A presne to je niečo, na čo by si si mala dať extrémny pozor – nedovoliť, aby ťa druhý človek vyšťavil tak, že sa z toho psychicky položíš a zahodíš šancu na novú iskru.

Láska nám vie veľakrát ublížiť, no rozhodne nie tak, aby nás doslova zničila a zdeptala. To nie je to, čo nám chce po sebe naozaj zanechať. Keď máš preto pocit, že ťa tvoj vzťah ubíja, je najvyšší čas začať s tým niečo robiť. Buď sa to napraví ihneď a rázne alebo sa to musí skončiť. Viac ciest z tohto kolotoča, v ktorom si uväznená, neexistuje. Či sa ti to páči alebo nie.

Jediná vec, ktorá ťa môže brzdiť, je strach z toho, čo nastane. Strach z budúcnosti, zo zmeny. No povedz si úprimne, môže byť tá zmena ešte horšia ako fakt, že si vo vzťahu, z ktorého nemáš nič? Vo vzťahu, v ktorom iba dávaš a dávaš, no nič sa ti nedostane späť? Takto to naozaj nie je správne. Nie pre teba. Tvoju dušu. Toto si nezaslúžiš.

Zaslúžiš si hodiť tú ťarchu a beznádej zo srdca preč a znova sa poriadne nadýchnuť. Len ty môžeš zmeniť to, čo ťa bude po nociach v budúcnosti trápiť alebo tešiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating