Čo ak…

Tieto slová pozná každý, každý kto stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ale povedala si si tu jednu jedinú vetu: ,,Čo ak to tak má byť?“ Čo ak sa ti len naša spoločnosť snaží vnútiť, ako máš prežiť svoj život? Len aby si splynula s davom, aby si bola taká, aká podľa dnešného sveta máš byť. Čo ak ti len život ukazuje, že toto nie je tvoja cesta?

Jediná dobrá rada znie, riadiť sa vlastnou intuíciou, nerobiť veci, ktoré ti dlhodobo neprinášajú spokojnosť a radosť viac berú, ako dávajú.

Občas sa každá z nás môže ocitnúť v akejsi pomyselnej priepasti, dokonca môžeš nadobudnúť pocit, že to, čo si chcela pred pár rokmi dokázať, už dnes nie je pre teba dôležité. Už to zrazu nechceš, ale spoločnosť sa ťa snaží donútiť, aby si vytrvala. Že vraj musíš vydržať, keď sa chceš mať dobre. Nesúhlasím. Vrcholne nesúhlasím s tým, aby ktokoľvek robil dlhodobo niečo, čo mu berie jeho vnútorný pokoj a silu.

tumblr_o49fgyb0lq1qhncumo1_500 napoleonfour.com

Je ťažké rozhodnúť sa a ísť si vlastnou cestou, ale ak ti niečo vo vnútri hovorí, že to máš urobiť, urob to. S odstupom času to nebudeš ľutovať. A ak aj trochu áno, bude to tvoja skúsenosť, ktorá ťa posunie.

Neporovnávaj sa s ostatnými, každý z nás je niečím výnimočný a každý tiež robí chyby. Rozhodni sa vždy tak, ako to práve cítiš, pretože neexistuje žiadne keby, pretože tvoj život je tvoja voľba, a napokon si môžeš vybrať len jednu možnosť a tá je pre teba tá správna. Je lepšie prežiť svoj život podľa seba. Len vďaka tomu, že máš odvahu robiť rozhodnutia podľa seba, môžeš napredovať. Možno ti to neprinesie to, v čo si dúfala, ale možno ti to prinesie to, čo ťa urobí šťastnou.  A to je to jediné, čo v skutočnosti celý život hľadáš.

Nech odvážnym šťastie praje!

 

Cover foto: hdwallpapers.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife