Instagram/zuzrusy

Mladá a ambiciózna Zuzana založila vlastný podcast #10Qwith, do ktorého si pozýva hostí z rôznych oblastí. Vyspovedala napríklad DJa EKG, návrhárku Martinu Grešovú, influencerku Bianku Rumanovú, travel blogera Milana Bez Mapy či Ninu Skalíkovú.

V podcaste #10Qwith Zuzka s hosťami preberá témy od lifestylu, vzťahy, až po osobné problémy. Dnes sme Zuzku postavili do opačnej pozície.

Ako a kedy u teba vznikla myšlienka mať svoj vlastný podcast?

Bol lockdown, dni boli veľmi podobné a potrebovala som si nájsť niečo, čo by mi dávalo pocit, že sa niečo deje. Nepremýšľala som nad tým dlho, lebo čím dlhšie človek nad niečím rozmýšľa, tak prichádzajú pochybnosti.

Stretla si sa s prekážkami, napríklad, mala si obavy, ako to bude vnímať tvoje okolie, alebo či ti budú influenceri reagovať?

Samozrejme sa to nezaobišlo bez prekážok, nemám nahrávacie štúdio a ísť live na Instagrame, nebolo vždy jednoduché.

Aké boli reakcie influencerov na moju ponuku? Vždy verím v to najlepšie, a úprimne môžem povedať, že mi väčšinou prišli odpovede: „áno, poďme do toho,“ ale aj „nie, mrzí ma to, lebo…“ .

V čom je tvoj podcast výnimočný oproti iným?

Keď som sama počúvala podcasty, tak málokedy som si ich vypočula celé naraz, lebo mali hodinu a viac. Mojím cieľom bolo, aby bol podcast rýchlou a prehľadnou dávkou zaujímavých informácií. Zároveň som si všimla, že viacero podcastov sa venuje jednej danej téme. Ja som zvolila iný prístup, každá z mojich 10 otázok sa dotýka inej sféry života.

S ktorým hosťom sa ti najlepšie pracovalo?

Každý môj hosť je silná osobnosť, má inú energiu a ja častokrát dopredu neviem, čo v deň rozhovoru zažil, a v akom nastavení príde. Vnímam, aký je dôležitý štýl komunikácie najmä, keď ide o interakcie s ľuďmi.

Máš pri kladení otázok nastavené hranice?

Nepovedala by som, že mám nastavené hranice. Mojím cieľom je, pýtať sa na oblasti, ktoré vedia ľudom niečo priniesť, resp., aby sa možno vedeli inšpirovať skúsenosťami iného človeka.

Podľa čoho si vyberáš hostí do svojho podcastu?

V prvom rade som oslovila hostí, ktorí mňa inšpirujú. Následne som dala šancu aj ľudom napísať, koho by chceli počuť, kto ich inšpiruje, a potom som ich oslovila s ponukou byť mojím hosťom. Príkladom takého prístupu bol rozhovor s Mikelou.

S kým ťa rozhovor prekvapil štýlom, že nešiel podľa očakávaní?

Na rozhovor sa pripravujem, ale keď už sme naživo, tak to nechám plynúť, lebo spontánnosť vie pridať na kvalite a zaujímavosti streamu. Mojím pravidlom je: buď pripravený, lebo zažiješ menej neželaných prekvapení, ale buď otvorený, čo pridá na autenticite rozhovoru.

Mala si vo svojom podcaste hosťa, s ktorým sa ti nepracovalo najlepšie a chcela si mať rozhovor rýchlo za sebou?

Musím si zaklopať, takého hosťa som zatiaľ nemala, a pevne verím, že ani mať nebudem, ale ktovie, čo ma nezabije, to ma posilní. 🙂

V čom sa podľa teba ukrýva krása a sila ženy?

Každá žena je krásna svojím vlastným spôsobom a pre ňu jedinečným. Nie je to len o tele, ale aj o vnútornom nastavení, o tom, ako sa žena správa sama ku sebe a ako dovolí iným sa k nej správať. Mne bola v tomto smere vzorom moja mama, ktorej za to patrí jedno veľké ďakujem.

Taktiež mnohé ženy, ktoré boli do podcastu pozvané, majú ako príklad ženskej sily svoju matku. Nina Skalíková prezradila, že sa jej mama zvládla rozísť s otcom po 10 rokoch. Bola sama s dvoma deťmi a musela byť samostatná. Vďaka nej Nina našla silu a odišla z dlhoročného vzťahu, pretože cítila, že ju už nenapĺňa.

Môže sa každá žena naučiť sebeláske?

Verím, že sa jej dá naučiť, ale je to beh na dlhú trať, nie šprint, lebo je to láska a každá láska má svoj čas. Žena je tak silná, ako silná je jej viera v samú seba, a to jej pridáva nielen na sile, ale aj na kráse…

Zuzke ďakujeme za rozhovor a prajeme jej veľa šťastia pri nahrávaní budúcich epizód.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieRozhovory