napoleonfour.com

Vždy som sa rada obklopovala materiálnymi  vecami. Veď ktorá žena nerada nakupuje či nedostáva perly? Nepoznám takú.

Avšak potom som jednu takú spoznala – samú seba. Milovala som módu, výklady, nové šaty či tie kvety do vlasov. Treba si dať jeden prsteň, perly a úspech je zaručený. Nakupuj rýchlo, šikovne a lacno. Musím mať veľa vecí, aby som to mala s čím kombinovať. Toto boli moje mottá, ktoré ma držali do toho osudného dňa, kedy som pochopila že som čím ďalej nervóznejšia z večného premýšľania, čo ráno na seba a čo nemám a treba kúpiť.

V októbri minulého roku sa stalo pár obrovských zmien, ktoré nielen že zmenili moje vnútro, ale i môj vonkajšok. V dobrom. Vo veľmi dobrom. Sedela som ráno pri šálke čaju a hovorila si, že mám akosi toho na „pleciach“ moc a som roztržitá. Nevedela som, čo sa so mnou deje. Avšak ako som tak kráčala okolo svojej skrine a obdivovala ten nový fialový klobúk, vedela som, že to chce zmenu. Za ani nie hodinu a pol, boli igelitové vrecia zaplnené mojimi vecami od tenisiek, šiat, tričiek až po bižutériu. Už ma nebavili stále koráliky, volániky, tvary, vzory. Videla som nádej v jednoduchosti, v čistých líniach a v jemných farbách.

2-1- pinterest.com

Preto v mojom šatníku zostali iba najlepšie veci. Boli štyri. Kabát, vysoké džínsy, biele tričko a rolák. Cítila som sa uvoľnenejšie. Ten deň mi zmenil život nie len v chápaní, že menej je viac, ale i v tom, že som usporiadala v mojom okolí charitatívny projekt, z ktorého výťažok z mojich vtedy obľúbených kúskov poputoval k finančne slabším rodinám.

Minimalizmus som chápala ako niečo, čo mi nielen zachránilo nálady, či priateľstvá okolo mňa, ale hlavne moju osobnosť. Obrátila som ho i na môj životný štýl. Zredukovala som veci v mojej izbe, zbytočné okrasy na poličkách som predala a za to, som si kúpila pár kúskov  oblečenia, ktoré mám do dnes.

minimal-style-split-jumbo pinterest.com

Dnes sa cítim slobodnejšie, keď nie som obklopená toľkými materiálnymi zbytočnosťami a naozaj sa cítim čistejšia. Čistejšia  v tom, že sa necítim byť otrokom nových trendov či obchodov, ktoré sú v dnešnom svete „fast fashion“ a niekde v Bangladéši sa na moje tričko za 6 eur, musia ženy narobiť za celodennú mzdu- 2 eurá, aby mne, povrchnej Slovenke vyrobili tričko XS na mieru.

Preto ak smiem, poradím Vám jednu vec: Neobklopujte sa zbytočnými vecami, ktoré Vás absolútne neurobia šťastnými. Ak chcete šťastne „spolunažívať“ s materiálnymi vecami, musí ich byť málo, musia stáť zato a musia slúžiť naozaj výborne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista