Pár pri západe slnka

Láska je vraj bláznivá a keď nám príde do života, naplno jej prepadneme. Dôkazom toho je mnoho párov, ktoré nečakajú na „lepšiu“ chvíľu a napredovanie vo vzťahu berú míľovými krokmi. Možno si si už aj ty pri pohľade na nich povedala, že to nedopadne dobre, keď sa do toho hrnú až príliš rýchlo. Je to však záruka sklamania?

Zásnuby po 3 mesiacoch randenia, spoločné bývanie po 2 týždňoch od zoznámenia sa, spontánna svadba či rozhodnutie „urobiť“ si dieťa. Je mnoho párov, ktoré si povedia, že nie je na čo čakať. Robia to však v sladkom návale prvotnej zamilovanosti a je možné, že ich spoločný krásny koniec nečaká. Alebo áno? Žiadna istota neexistuje, no pravdou je, že ak má byť niečo na celý život, musíme to brať vážne.

Napredovanie vo vzťahu nemá byť len o pocite

Je veľmi milé a romantické, keď sa dvaja ľudia zaľúbia tak, že jednoducho nepozerajú na nič iné. Žijú si svoju rozprávku a veria, že našli toho pravého. Každému sa to môže stať.

úspešné rande
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

No ak si chceme byť naozaj istí tým, že ide o skutočnú lásku, musí ju preveriť čas. Srdce musíme počúvať, no rozum tu nemáme na to, aby sme nevypočuli jeho výstrahy. Na jednej strane sú city, o ktorých sme presvedčení, na tej druhej reálny život.

Ak ide o vážny a dlhodobý vzťah, musíme ho budovať veľmi trpezlivo. Nepozerať sa len na to dobré a veriť, že je to všetko, pretože v láske nastávajú aj zlé chvíle. Náš partner nie je dokonalý, aj on má horšie vlastnosti, zvyky či názory, no tie sa nedajú odhaliť hneď na začiatku. Myslíš si, že si našla muža snov a nemáš nad čím váhať? Nuž, zo sna sa dá rýchlo prebudiť.

Pár sa na seba smeje
zdroj: Pexels/Victoria Strelka_ph

Nikomu nemôžme zazlievať to, že túži po tom, aby miloval a bol milovaný. No skôr, ako budeš dávať ruku do ohňa za to, že si našla toho pravého a nepotrebuješ na ďalšie kroky vo vzťahu čakať, skús popremýšľať o tom, ako veľmi ti na tom záleží. Občas práve to tlačenie na pílu môže zničiť začínajúcu lásku, ktorá by mala skutočne šancu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating