Žena premýšľa, nebaví ju jej práca

Prvý mesiac roka 2023 je oficiálne na konci. Možno aj teba desí, že čas beží tak rýchlo a ty si si nestihla začať plniť veci zo svojho zoznamu, ktorý ti má zlepšiť život. Mnoho ľudí rieši nielen svoje zdravie či vzťahy, ale aj zamestnanie. Práca nás síce živí, no ak nás nebaví, je to častokrát veľké trápenie. 

Premýšľaš o tom, že by si tú svoju chcela zmeniť? Najprv si polož nasledujúce 3 otázky, ktoré sú v tomto smere dôležité. Možno ti otvoria oči, aby si neurobila neuvážené rozhodnutie.

Kvôli čomu chcem opustiť aktuálnu prácu?

Nebaví ťa to, čo robíš? Máš zlý kolektív? Nepríjemné vzťahy so šéfom? Malú výplatu? Skôr, ako sa rozhodneš v tejto neistej dobe pre zmenu, skús zistiť, či sa daný problém naozaj nedá vyriešiť. Až potom si môžeš hľadať niečo nové. Samozrejme, risk je občas zisk a mali by sme počúvať svoje srdce, no nie vždy sú k tomu ideálne možnosti.

Prepočítaj si všetky pre a proti. A ak nevieš, ako ďalej, tak si hľadaj nové zamestnanie priebežne, netlač na pílu a neber čo príde prvé. Možno sa časom objaví ponuka, ktorá bude ako šitá pre teba.

Čo mi má priniesť nová práca?

Otázky a odpovede tu môžu byť veľmi podobné – je to vyšší plat? Lepší kolektív? Náplň, ktorá ťa bude baviť? Ak si chceš hľadať niečo iné, malo by to mať presne to, čo očakávaš, inak môžeš ísť z kaluže do blata. Nechaj si čas na premyslenie, nerob unáhlené závery.

Pomôcť ti môže aj vizualizovanie si svojej budúcnosti – maj pred očami to, čo robiť chceš, a rob k tomu potrebné kroky. Osud už zariadi, aby si sa v práci našla.

V čom som naozaj dobrá?

To, že chceš zmeniť prácu, je jedna vec. Druhá je tá, či máš predpoklady, zručnosti alebo prax na to, aby si robila to, čo chceš. Keď si sa učila za ekonómku, nebude z teba vychýrená cukrárka lusknutím prsta. Navštevuj kurzy, zdokonaľuj sa v tom, čo by si robiť chcela a až potom sa do toho vrhni naplno.

Nový rok však prináša so sebou aj príležitosť na nový začiatok a pozitívne zmeny. Pre ženu, ktorá túži po transformácii svojho života, je to obzvlášť vzrušujúci čas a skvelá šanca. Preto tu pre teba máme 10 rád, vďaka ktorým sa ti to podarí. Tie nájdeš v našom nedávnom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife