Vysmiata žena si užíva život

Nikdy nevieš, čo ti život prinesie do cesty. Kam ťa zavedie, čím ťa poteší alebo akú prekážku ti hodí pod nohy. Koho ti dovolí spoznať, či koho ti, naopak, vezme. Mnohé veci by sme chceli mať vo vlastných rukách, no vyzerá to tak, že osud sa ovplyvniť nedá. Sú však veci, pre tvoj život naozaj smerodajné, nad ktorými moc máš. Je len na tebe, či ju aj využiješ.

Občas si povieš, že by si chcela vrátiť čas, že by si niečo zmenila, ak by sa dalo. Ale nedá. Preto mysli vždy na svoju budúcnosť, na svoje vlastné šťastie. Vezmi nasledujúce rozhodnutia naozaj do vlastných rúk a nečakaj, či to osud zariadi inak. Koniec koncov, aj tak je len vo hviezdach, ako to dopadne.

Čomu sa venovať

Ak by si nechala na osud rozhodovanie o tom, čo budeš študovať, akej práci obetuješ svoj profesijný život či čomu sa venovať vo voľnom čase, mohlo by to dopadnúť aj tak, že by si robila presne to, čo od teba vyžadovalo okolie. Pôjdeš na medicínu, lebo to chcú rodičia. Nebudeš influencerka, lebo to tvoji kamaráti nechápu. Budeš sa venovať tenisu, lebo ho miluje tvoj partner.

Ale čo chceš naozaj ty? Kde sa vidíš? Čo ťa láka aktuálne najviac? Urob to rozhodnutie sama, nepozeraj na nikoho. Oni nie sú rukami tvojho osudu.

S kým tráviť čas

Život je príliš krátky na to, aby si ho trávila s ľuďmi, s ktorými nie si šťastná. Či už ide o priateľov, kolegov alebo partnera. Daj zbohom tým, ktorí ťa ťahajú dole, pri ktorých nie si sama sebou. Obklop sa takými, ktorí majú rovnaké názory, hodnoty, záľuby. Takými, pri ktorých sa cítiš naplnená a v pohode.

To, že ťa osud posadil do triedy v škole, kde si našla falošné kamošky ešte neznamená, že sa s nimi musíš baviť celý život. Hľadaj inde.

Ako si splniť sny

A v neposlednom rade, život nie je ani o tom, aby sa ním len viezla bez toho, aby si vyšla z komfortnej zóny. Najmä ak je to potrebné k naplneniu tvojich snov. Tie ti nemôže nikto vziať. Ani život sám nemôže dať stopku tomu, po čom túžiš. Pretože, ak niečo chceš naozaj, je len na tebe, aby si za tým vyrazila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife