Sú veci v živote, za ktoré by si sa nemala ospravedlňovať, aj keď ti môžu prísť trápne alebo sa pri nich necítiš príliš komfortne. Aké sú to? 

1, Ak povieš nie. Je v poriadku povedať „nie“, keď vieš, že by to nebolo pre teba dobré. Ak len stále hovoríš „áno“, môže sa stať, že sa budeš cítiť nešťastná a unavená. Nemusíš hneď všetko odmietať, no ak vidíš, že ti nejaká vec nerobí dobre, je v poriadku povedať si svoj názor a odmietnuť to.

2, Ak vieš, čo je pre teba najlepšie. Tvrdohlavosť neznamená zlú vlastnosť. Ak vieš presne, čo ťa robí šťastnou a naopak, čo ti ubližuje, povedz si svoj názor a nehanbi sa. Ak nechceš nosiť tie veci, tak ich nenos, ak tam nechceš ísť, nemusíš. Skrátka ty vieš, čo je pre teba najlepšie.

3, Ak ukončíš vzťah, ktorý ti už nič neprináša. Možno to toho druhého bude bolieť, no ak ti niečo neprináša radosť a iba ť to trápi, je na čase odísť. Neskôr to pochopí aj ten druhý a obaja sa budete môcť niekde posunúť.

4, Ak poprosíš o pomoc. Nie je hanba, ak požiadaš o pomoc. Každý raz za čas potrebujeme pomocnú ruku a vtedy sa nám aj ukážu tí skutoční priatelia.

zdroj: unsplash.com

5, Ak chceš vyskúšať niečo nové. Ak cítiš, že potrebuješ vyskúšať niečo nové, že si pripravená na zmenu a že máš vyššie očakávania, tak to ti gratulujem, vystúpila si zo svojej komfortnej zóny a si pripravená na lepší život.

6, Ak chceš byť osamote. Každý z nás raz za čas potrebuje priestor pre seba a v úplnej tichosti a samote, preto si nevyčítaj, ak skrátka niekedy chceš byť sama.

7, Ak nasleduješ svoje sny. Nikdy sa neospravedlňuj za to, že máš nejaké sny, ktoré si chceš splniť a chceš ich nasledovať. Je to tvoj život a ak to tak cítiš, tak to skrátka urob.

8, Ak sa s niekým nechceš stretávať. Ak ti niekto nevyhovuje alebo máš pocit, že s ním len strácaš čas a nič dobré ti do života neprinesie, tak s ním preruš kontakt. Život je príliš krátky na to, aby si trávila čas s ľuďmi, ktorých vlastne ani nemáš rada.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.