Ciele vo vzťahu

Rozdielne životné ciele vo vzťahu alebo rozdielne pohľady a názory na nejaké veci sa môžu stať veľkou prekážkou v správnom fungovaní a rozvoji vzťahu. Mnohé páry sa snažia ďalej bojovať a hľadajú kompromisy, avšak sú aj páry, ktoré to hneď vzdajú a radšej si idú hľadať niekoho, s kým si budú totálne podobní. 

Pokiaľ sa navzájom milujete, je naozaj ťažké urobiť správne rozhodnutie v tejto situácii.

Ty chceš jedno, on chce druhé

Ty chceš bývať vo veľkom meste, on by najradšej býval na dedine. Ty chceš najskôr skončiť školu a až potom mať deti, on zase naopak. Ty by si chcela precestovať polku sveta, jemu stačí výlet do hôr cez víkend. Tých vecí môže byť veľa, ale pointa je rovnaká – milujete jeden druhého, ale máte rozdielne životné ciele a inak vidíte svoju budúcnosť.

Občas je ľahšie ísť každý svojou cestou, než hľadať kompromis. A tak sa niektoré páry rozchádzajú s nádejou, že si nájdu niekoho, s kým budú mať úplne rovnaké životné ciele. A nenachádzajú. Nikdy.

Pretože to nie je možné. Nie je možné stretnúť niekoho, s kým budeš mať úplne rovnaké životné ciele, pretože si si ich nastavovala pre seba, vtedy keď si bola sama. Tvoje ciele závisia od toho, čo sa ti páči a čo máš rada. A takisto to má ja tvoj partner.

Moje vs. Naše

Keď sa rozhodnete byť spolu, treba začať rozdeľovať ciele a želania na tvoje osobné a vaše spoločné. Napríklad, keď si chceš zmeniť účes alebo si nájsť novú prácu, to sa týka len teba, to sú tvoje želania, s ktorými partner nemá nič spoločné. Ale napríklad sťahovanie sa do zahraničia alebo založenie rodiny, to sa už týka vás oboch.

Keď vzťah nefunguje
zdroj: Unsplash/Hello Revival

V žiadnom prípade na to netreba ísť štýlom „pokiaľ so mnou do toho nepôjdeš, tak sme skončili“, pretože treba rešpektovať želania toho druhého. Takže kompromis je v tomto prípade tá správna a najlepšia cesta. Nie je však ľahká, ale vzťah je aj o tom, aby ste spoločne prekonávali aj prekážky.

Táto a ďalšie náročné situácie dokážu otestovať váš vzťah. Pokiaľ ich prekonáte, tak vašu lásku už nič tak ľahko nezlomí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating