Asi všetci by sme chceli, aby boli naše vzťahy dokonalé a také, ako vidíme vo filmoch. Realita ale býva často iná a my musíme bojovať s tým, že sa odlišujú naše hodnoty, sny alebo ciele do budúcnosti. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že takýto vzťah nemôže ďalej fungovať. Je to naozaj tak?

Ak si sa ocitla vo vzťahu, kde sa vaše hodnoty alebo ciele líšia, nemusíš hneď vešať hlavu. Nemusíte sa hneď rozísť, no mala by si vedieť, že to bude chcieť trochu viac úsilia a trpezlivosti, kým sa to zlepší. A to najdôležitejšie zo všetkého je, že to musíte chcieť vy obaja.

Nestačí, že to budeš riešiť ty, pretože ťa to trápi. Obaja by ste sa mali podieľať na tom, aby ste to urovnali. Ak sa vaše názory v niečom nezhodujú, budete sa musieť naučiť robiť kompromisy. A tie je možné spraviť len v prípade, že ste s tým obaja v pohode.

Bez rozhovorov to nepôjde

Keď sa dostanete do takejto situácie, tichou domácnosťou nič nevyriešite. Ani krikom či plačom. Musíte sa o svojich odlišných názoroch jednoducho porozprávať. V čom konkrétne sa nezhodujete? Ktoré veci vidíte inak? Ako máte usporiadaný svoj hodnotový rebríček? Aj toto sú otázky, ktoré by ste si mali položiť a úprimne na ne odpovedať.

Dôležité je, aby ste jeden druhého naozaj vypočuli, neskákali si do reči, nedomýšľali si a nerobili unáhlené závery. To, že sú vaše názory iné, nemusí automaticky znamenať, že sú dobré alebo zlé.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.