Ak si sa rozhodla prečítať si tento článok, pravdepodobne máš za sebou ťažké dni, možno týždne či mesiace sprevádzané nie príliš pozitívnou náladou, bolesťou, pocitom samoty. V tvojom živote sa udiala vec, s ktorou sa ťažko vyrovnávaš. Prenasledujú ťa negatívne myšlienky alebo spomienky, ktorými sa stále vraciaš k svojmu príbehu. Nezúfaj. Týmto si prešiel snáď každý. No je len na tebe, ako sa k tejto situácií postavíš.

,,Je to naše myslenie, nie okolnosti, ktoré určujú, ako sa cítime.“

 

Po tom všetkom, čo sa mi v živote stalo, som si uvedomila, že psychika je veľmi krehká. Niekedy stačí jedna spomienka, jedna vec, čo ti ho pripomenulo a zavalí ťa vodopád bolestivých myšlienok. Poznáš to aj ty, však? Charakter osoby sa formuje každým dňom, každou udalosťou, úsmevom, snahou potešiť toho druhého… Bolesť zo sklamania, rozchodu, nenaplnenou ilúziou šťastného vzťahu bude súčasťou teba.

No mysli na to, ako veľmi si sa s tvojím charakterom posunula ďalej, dospela si. Viem. Je to ťažké, ale skús svoje myšlienky nasmerovať na všetko to, čo ti do života priniesol. I keď sa ti možno zdá, že je viac negatívnych vecí, ver, že z každej nepríjemnej situácie, v ktorej si sa ocitla, si si zobrala teraz už veľkú pozitívnu časť – ponaučenie.

http://digipulse.tumblr.com/# tumblr.com

Negatívne udalosti ovplyvnili tvoje myslenie natoľko, že sa na veci pozeráš úplne z iného uhla pohľadu. No vieš, čo je vo vzťahu dôležité, vieš, kedy prestať  ”tlačiť na pílu“ a nechať to na tvoju budúcu milovanú polovičku.

Budeš vedieť ako sa správať v jednotlivých situáciách, hádkach a budeš vedieť viac chápať. Možno ti to teraz príde ako otrepaná fráza, ale ono to tak fakt je. VŠETKO ZLÉ JE NA NIEČO DOBRÉ! Všetky tvoje slzy, bolestivé myšlienky nájdu útechu u niekoho, kto si ich bude vážiť. Koniec koncov tým, čo si prežila, čo si zo seba vybudovala, všetká tá bolesť z teba spravila silnú ženu.

Zvládneš to. Zvládneme to.

cover photo: youtube.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating