instagram.com/cottagecorewear

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Prenesú ťa do iného storočia, iného sveta, kedy sa láska dohadovala a na naozajstné city došlo len málokedy. Veľké sukne, plesy, bály či nádherné veľkolepé kaštiele a záhrady. Zakázaná láska a nemravné sny žien či mužov. Toto všetko ti ponúkajú autorky, ktoré nie lenže ukazujú život kedysi, ale dostanú ťa aj svojimi príbehmi.

Nie je to len o opisoch veľkolepých stavieb či rób, ale aj o tom, čo sa stane v spálni medzi dvoma zaľúbenými. Do tvojej izby sa tak prenesie celý dej, napätie a vášeň. Knihy ťa pohltia tak, že kým ich neprečítaš, nebudeš chcieť prestať.

Toto sú 3 autorky, ktoré píšu ľahko, pútavo a hlavne zaujímavo. Iné storočie, Anglicko, Francúzsko, vojvodovia a zakázaná láska. Ak potrebuješ ujsť z reality, preniesť myšlienky od bežných problémov, dopriať si relax a oddychovať bez telefónu v ruke, tak toto bude určite dobrá voľba. 

1. Gaelen Foley

Americká autorka, ktorej historické romány pozná takmer celý svet. Preslávila sa najmä milostnými knihami, ktoré dokonale opisujú šteklivé momenty. Píše ľahko a bez zbytočne náročných slov, venuje sa v nich aj dychberúcim opisom priestorov, osôb, ale aj milostných scén, ktoré ťa prenesú priamo do deja.

Jej romány majú už mierne pikantné názvy ako napríklad Škandalózny vojvoda, Nespútaný vojvoda, Tajomný vojvoda, Čarovný princ, Môj nebezpečný vojvoda. Staršie vydania dokonca nájdeš aj v knižniciach, tie najnovšie knihy môžeš čítať aj ako e-knihy. Či už siahneš po niektorom vojvodovi alebo začneš vydaniami z roku 2015, kde hlavnou postavou boli princovia, je na tebe, no ver, že nebudeš ľutovať. 

2. Scarlett Scott 

Jej romány pochádzajú najmä z viktoriánskeho obdobia. Hlavnými hrdinkami sú vždy inteligentné ženy, ktoré však oplývajú aj neuveriteľnou krásou. Hrdinami sú vždy silní, mocní a hlavne vplyvní muži, z ktorých sa len pri predstave podlamujú kolená.

Najnovšie prišla s dvojdielnou sériou kníh “Vojvoda bez mena” a “Vojvoda bez srdca”, kde okrem napínavého deja, zažiješ aj opis rozkoše, srdcervúce strany ťa budú držať v napätí, ale aj krásne scény, ktoré by si rada zažila aj teraz. 

3. Mary Balogh 

Hovorí sa, že je bezpodmienečne jednou z najlepších autoriek historických románov. Jej knihy sa ľahko čítajú, nechýbajú vtipné dialógy a zápletky sú bez nereálnych scén. Nádherné obálky kníh a ešte krajšie dejové línie či príbehy, ktoré autorka píše, ťa presvedčia o tom, že život v danom storočí nebol až tak zlý.

Láska, za ktorú sa bojovalo, nádherné róby, plesy či bály, záhrady a schovávanie sa pred zrakmi gardedám, bol väčší adrenalín, ako zoskok padákom. Jej knihy “Na krídlach lásky, Žiadosť o ruku, Gróf hľadá manželku alebo Krásna dedička” ťa pohltia a ty už nebudeš chcieť byť bez jej kníh.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife