Kedysi som si myslela, že keď budem mať 18, budem dospelá a môj život naberie úplne nový rozmer. Haha. Dnes mám už čosi dávno po 20-tke a keď sa obzriem späť, až po tomto míľniku som si začala uvedomovať mnoho dospeláckych múdrostí. Toto je 7 z nich, ktoré by moje mladšie ja nepochopilo.

Vždy ver svojim pocitom

Riadiť sa citmi a srdcom je tá správna voľba. Nie tým, čo si pomyslia iní alebo tým, čo je správne pre niekoho iného.

Nikto za teba nič nespraví

Moje šťastie je len v mojich rukách a na nikoho sa spoliehať nemôžem. To, čo spravím dnes, ovplyvní môj zajtrajšok.

Nikdy nie je neskoro začať odznova

Nie, nikdy nebudem stará na to, aby som si splnila sen. Ani na nové zážitky, nové začiatky. Život končí, keď vydýchnem, nie vtedy, keď mi niekto povie, že na to už nemám vek.

Ľudia musia aj odísť

Nielen na druhý svet, ale aj z toho môjho. Ľudia prídu, niečo mi odovzdajú a znova odídu. Nie všetky priateľstvá trvajú večne.

Občas bude ku mne život nefér, ale to je v poriadku

Krivé obvinenia, ťažké situácie, sklamania, pády, … všetko to bolí, ale bez toho život nefunguje. Najdôležitejšie je nastaviť svoju myseľ na to, aby to všetko prijala a nepoddala sa.

Ospravedlnenie moje ego nezabije

Ak je chyba na mojej strane, je fér, aby som to priznala. Ospravedlnením môžem zachrániť toľko vecí, ktoré by inak už nikto nevrátil. Slovo prepáč nie je znakom slabosti, ale vyspelosti.

Úprimnosť je najdôležitejšia

Klamstvo sa vždy odhalí a v dospelom živote bolí viac. To najlepšie, čo môžem pre seba a svojich blízkych urobiť, je byť za každých okolností úprimná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.