instagram.com/praveslovenske

Leto je tu a keďže tento rok je ako stvorený na spoznávanie nášho krásneho Slovenska, prinášame ti ďalšie tipy na výlety. Tentokrát si so sebou vezmi svoju polovičku, niečo dobré pod zub a vychutnajte si romantický piknik na týchto miestach!

Kláštor Katarínka

Severne od Trnavy sa nachádzajú ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej. Obľúbenou pamiatkou je najmä pre to, že sa nachádza v lesnej pustatine, kde panuje dokonalé ticho a pokoj. A preto je to ideálne miesto, ak chceš spojiť výlet do prírody s piknikom. V okolí je množstvo lavičiek, vykosená zeleň, kde si môžete pokojne rozložiť deku, ale aj predpripravené ohniská. Navyše od parkoviska sa toto miesto nachádza iba 15 minút chôdze.

Prešovská kalvária

Prešovská kalvária je komplex barokových kaplniek a kostola, nachádzajúci sa na pahorku na západnom okraji Prešova. Práve z tohto miesta je nádherný výhľad na celý Prešov. Predstavuje tak veľmi pekné miesto na malý výlet či prechádzku, ktorú môžete večer ukončiť posedením na lavičke s výhľadom.

Zamagurie

Zamagurie je región na severe Spiša, v ktorom nájdeš malebnú a nedotknutú slovenskú prírodu. Nech sa tu už ocitneš na akomkoľvek mieste, vždy ťa bude čakať krásny výhľad na Tatry. Stačí ukázať prstom na kopec, ktorý sa ti zapáči a krátku turistiku ukončte chutným piknikom s dychberúcim výhľadom.

Dražovský kostolík

Originálnym názvom Kostol svätého Michala archanjela sa nachádza na skalnatom kopci nad Dražovcami, mestskou časťou Nitry. Je navštevovaný najmä pre svoju fotogenickosť a krásny výhľad na okolie. A keďže sa okolo neho nachádza hladko vykosená lúka, je to ideálne miesto na piknik. Ak si tu vyčkáte až do večera, výhľad so západom slnka bude ako vystrihnutý z romantického filmu.

View this post on Instagram

🌲Ku kostolíku sa viaže aj legenda, ktorá sa rozprávala medzi ľuďmi z Dražoviec. Vraj v jeden deň, keď kostolník upratoval kostol, zrazu ho osvetlila veľká žiara. Keď sa pozrel na miesto oltára, uvidel tam Pannu Máriu, držiacu dieťatko. Tieto zjavenia sa stále opakovali a dedinčania si to nevedeli vysvetliť. Až raz jeden pastier, ktorý v okolí kostola pásol svoje stádo, začul zvláštnu hudbu vychádzať z kostolíka. Keď k nemu dobehol a nazrel dovnútra, uvidel tam postavu Panny Márie ako smutne ukazuje na ošarpané steny s opadanou omietkou a polorozpadnutú strechu. Dedinčania si v tom zhrozene uvedomili, že kostolík nechali schátrať. Okamžite začali s opravami a od zrekonštruovania sa oň pravidelne starajú. 📸Foto: @lusyvicious 🌐Taguj aj ty: #puresvk

A post shared by Pure Slovakia (@pure.slovakia) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating