rodinné vzťahy

Hovorí sa, že rodinu si nevyberáš a mala by si sa zmieriť s tým, aká je a aké sú vaše rodinné vzťahy. Nie je to však úplne pravda. Raz dospeješ do veku, kedy ti dôjde, že je jednoducho lepšie niektorých ľudí v živote nemať. Aj keď ide o rodinného príslušníka.

Spočiatku budeš mať pocit viny, lebo bolo do teba odmalička vštepované, že rodina drží spolu. Rodinné vzťahy sú však také isté ako kamarátske či priateľské. Ak nefungujú, treba s tým niečo urobiť. Nie ich držať na silu a ubližovať si nimi.

Je veľmi smutné, keď si rodina nerozumie, či už je to vzťah medzi tebou a matkou, babkou alebo krstnou. Ak ti daná osoba ničí duševné zdravie a je ti v živote len príťažou, nikto ťa nemôže donútiť tento vzťah udržiavať nasilu. Existujú 3 dôvody, ktoré ťa „ospravedlňujú“, ak chceš rodinnú väzbu prerušiť.

rodinné vzťahy
zdroj: Unsplash/ Ioann-Mark Kuznietsov

Potrebujú pomoc

Veľa toxických ľudí vrátane rodinných príslušníkov sa vie ozvať iba vtedy, keď niečo potrebuje. Či už ide o niečo hmotné alebo len o rýchly pokec, kým čaká napríklad na výsledky testov. A akonáhle je tvoja pomoc vykonaná, opäť na teba zabudne, rovnako na tvoje číslo aj správy. Ak sa k tebe niekto z rodiny takto správa, nemusíš mať výčitky, ak ho odstrihneš.

Súdenie

Najľahšie je súdiť niekoho druhého, no málokto si zametie pred vlastným prahom. Prišla ďalšia oslava a ty máš už teraz kŕče v bruchu, lebo vieš, že opäť sa bude preberať tvoj ľúbostný život, otázky typu: „Kedy bude svadba? A čo deti? Nie si už stará na také vymýšľanie? Prečo striedať toľko partnerov, začni sa chovať.“

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife