Richard Csino

Narodil sa do hudobníckej rodiny, ovláda dokonalo basgitaru, klavír a poslednú dobu sa začal venovať viac aj spevu a koncertovaniu. Reč je o mladom talente, Richardovi Csinovi, ktorý síce patrí k špičkovým umelcom a už vo svojich začiatkoch sa dostal medzi absolútne hviezdy jazzovej scény, no tentokrát sa hlási však s vtipnou, popovou novinkou „Dievča stoj“.

Už len fakt, že namiesto hračiek mal v detstve hudobné nástroje hovorí o jeho umeleckých kvalitách, ktoré sa prejavili už od útleho veku. Hudobný svet ho pozná najmä ako inštrumentalistu, no to je už pomaly minulosťou. Na konte má už nejaké skladby, na ktorých sa podieľal svojím hlasom, no touto novinkou štartuje svoju kariéru interpreta.

Richard Csino vydal nový song

Videoklip a scenár vznikol u jeho dobrého kamaráta Tibora Mészárosa, kameru mal na starosti Juraj Škula. Do vtipného vizuálu si Richard pozval herecké obsadenie, ktoré dotvorilo celkový vibe skladby, tanečníčku, modelku a influencerku – exotickú Yasmine Taty a svojho známeho, okrem iného aj vynikajúceho bubeníka – Timoteja Mészárosa.

Hudobne skladbu zastrešil samotný umelec v spolupráci s vynikajúcim producentom a bubeníkom Davidom Hodekom a gitaristom Michalom Bugalom. Finálny mix master dotvoril zvukový režisér Majky Beatz.

Takto prebiehalo natáčanie (klikaj na šípku vpravo)

“Dievča Stoj “je príbeh o jednoduchom chlapcovi, ktorý v jeden krásny deň vychádza  zo svojej brány a uvidí krásnu exotickú ženu. V klipe ju stvárnila modelka a tanečnica – Yasmine Taty . Príbeh začína tým, že ju začne sledovať a hľadá odvahu, ako ju osloviť či zaujať, až sa potkne a spadne. Vtedy sa ocitne vo sne, ten vyvrcholí až ku svadbe.

Po prebudení zo sna zistí, že je späť v realite, no myšlienka z klipu sa pohráva s tým, aby sme len nesnívali, ale aj sa rozhýbali. Lebo aj keď sa potkneš (v tomto prípade, že ťa odmietne), aspoň si to skúsil.  Skladba sa nahrávala v štúdiu u Davida “H0wdyho” Hodeka, s ktorým sme sa spoločne podieľali na hudbe a samotný H0wdy napísal k tejto skladbe dokonca aj text“, uzatvára Richard Csino.

Už si počula túto novinku?

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife